پرش به محتوا

غرب با کمک نظامی به اوکراین نفت بر آتش میریزد.

در جنگی نابرابر که روشن است اکراین و بهر حال بازنده آن خواهد بود، کمک نظامی توسط اروپا و کشورهای عضو ناتو به اوکراین تنها به طولانی‌تر شدن جنگ و کشته شدن افراد بیشتر و نابودی بیشتر شهرها و و ثروت های ملی این کشور می شود.

آمریکا و اروپایی‌ها در شرایط حاضر کوچکترین گامی در جهت مصالحه گفتگو و برقراری کانال‌های دیپلماتیک با روسیه انجام نمی‌دهند بلکه سعی می‌کنند با ارسال اسلحه تهدید و تحریم ها بر آتش جنگ دامن بزند درحالی که اوکراین در مقابل نیروی نظامی روسیه کوچکترین شانسی ندارد.

آنها به جای تلاش برای صلح تمامی نیروی خود را صرف تقویت نظامی و مالی اوکراین می‌کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، خبرگزاری آلمان امروز گزارش داد، وزارت اقتصاد این کشور تامین این موشک ها برای اوکراین را تایید کرده است.از جمله این موشک ها، موشک های ضدبالستیک «آرو» خواهند بود.

اوکراین همزمان با پیشروی نیروهای روسی در شهرهای شمالی این کشور، تسلیحات و حمایت نظامی بیشتری از جانب غرب دریافت می‌کند.

پیش از این مارگاریتا روبلس وزیر دفاع اسپانیا نیز از ارسال تسلیحاتی از جمله یکهزار و ۳۷۰ نارنجک انداز ضد تانک و مسلسل سبک به اوکراینی ها خبر داد.

وی گفت که روز جمعه اسپانیا دو هواپیمای حامل اولین تجهیزات نظامی تهاجمی به اوکراین را اعزام می کند.

شبکه ان بی سی نیوز هم به نقل از مقامات آگاه کنگره نوشت که واشنگتن این هفته بیش از ۲۰۰ موشک استینگر به اوکراین تحویل داده است.

وزارت اقتصاد فدرال با تحویل ۲۷۰۰ موشک ضد هوایی استرلا به اوکراین موافقت کرد.  این سلاح ها در واقع از ذخایر ارتش جمهوری دمکراتیک آلمان (آلمان شرقی) برداشت میشود.  گروه تسلیحاتی «راین متال» انتظار دارد به دلیل بالا گرفتن سفارشات تسلیحاتی از طرف دولت آلمان تا ۳۰۰۰ شغل جدید ایجاد کند.

 از محافل وزارت اقتصاد تأیید شده است که دولت فدرال تحویل ۲۷۰۰ موشک ضد هوایی، همچنین موشک های زمین به هوا، از نوع استرلا از انبارهای سابق ارتش ملی خلق جمهوری دموکراتیک آلمان را تایید کرده است.  بر اساس اطلاعات خبرگزاری حکومتی آلمان، وزارت دفاع  در حال بررسی این موضوع است که آیا و کدام تسلیحات دیگر را می توان به اوکراین تحویل داد. 

بر اساس اطلاعات رسانه های آلمانی روز شنبه هفته گذشته، دولت فدرال اعلام کرد که می خواهد با ۱۰۰۰ سلاح ضد تانک و ۵۰۰ موشک زمین به هوا استینگر از نیروهای مسلح اوکراین حمایت کند.  به گزارش خبرگزاری حکومتی آلمان تسلیحات ارائه شده توسط آلمان برای اوکراین روز سه شنبه هفته جاری به ارتش اوکراین تحویل داده شد.  ۵۰۰۰ کلاه ایمنی که قبلا وعده داده شده بود برای ارتش اوکراین شنبه گذشته از آلمان تحویل داده شد.

 علاوه بر این، به گفته خبرگزاری حکومتی آلمان، تحویل تسلیحات به اوکراین که از تولید آلمان فدرال یا ذخایر سابق آلمان دمکراتیک است توسط شرکای ناتو، هلند و استونی، آغز سده است.  از همان ابتدا، استونی می خواست با تحویل ۹ هویتزر قدیمی از ذخایر ارتش جمهوری دموکراتیک آلمان به طور فعال از اوکراین در تشدید تنش ها حمایت کند.  اما برای این کار، تالین نیاز به مجوز صادرات از دولت آلمان داشت.  برلین پیش از این با هلند برای تحویل ۴۰۰ سلاح ضد تانک ساخت آلمان به اوکراین موافقت کرده بود.

 در ۲۷ فوریه، اولاف شولز، صدراعظم تصمیم دولت فدرال برای مشارکت فعال در درگیری اوکراین را با تهیه تسلیحات توجیه کرد:

« در این شرایط، وظیفه ما این است که تمام تلاش خود را برای حمایت از اوکراین در دفاع از ارتش متجاوز ولادیمیر پوتین انجام دهیم. آلمان در کنار اوکراین است.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: