پرش به محتوا

پیشنهاد واگنکنشت برای مصالحه

سارا واگنکنشت نماینده حزب چپ آلمان در پارلمان این کشور پیشنهاد کرد برای پایان دادن به جنگ اوکراین باید آستین ها را بالا زد و از کانال های دیپلماتیک پیشنهاداتی برای مصالحه به رهبری روسیه ارائه داد.

 واگنکنشت روز سه شنبه به خبرگزاری حکومتی آلمان گفت: «پایان دادن به خونریزی تنها با ارائه پیشنهاد به رهبری روسیه امکان پذیر است.  خطوط کلی چنین پیشنهادی واضح است: «آتش بس فوری، خروج نیروهای روسیه از اوکراین، به رسمیت شناختن حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین، اما در مقابل غرب باید متعهد شود نیروهای مسلح اوکراین رادر پیمان نظامی ناتو ادغام نکند. »

 مورد دوم نه تنها به معنای تضمین عدم پیوستن اوکراین به ناتو است، بلکه به معنای امتناع از استقرار نیروهای ناتو یا تجهیزات نظامی مرتبط در این کشور است.  واگنکنشت گفت، طرف روسی به دشواری میتواند به چنین پیشنهادی «نه بگوید» و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین آنقدر تحت فشار قرار خواهد گرفت که «ممکن است نتواند به این جنگ ادامه دهد».


شروط پوتین برای صلح

مسکو  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه شرایط خود را برای پایان دادن به «عملیات نظامی» در اوکراین تکرار کرد. 

 کرملین شامگاه سه‌شنبه در مسکو اعلام کرد که دولت کیف باید جمهوری‌های لوگانسک و دونتسک و حاکمیت روسیه بر کریمه را به رسمیت بشناسد.  

بر اساس بیانیه‌ای که در تماس تلفنی پوتین و نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا منتشر شد، علاوه بر این، اوکراین باید غیرنظامی شود و به یک کشور بی‌طرفی تبدیل شود.  

در نهایت، استقرار تسلیحات هسته ای در اوکراین باید در آینده منتفی شود.  این اولین بیانیه از این نوع پس از مذاکره نمایندگان اوکراین و روسیه در بلاروس در روز دوشنبه برای پایان جنگ بود.  

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: