پرش به محتوا

اروپای «لیبرال» رسانه های روسی را ممنوع میکند!

اورسولا فون اعلام کرد در نظر دارد از انتشار «اطلاعات نادرست سمی و مضر» رسانه های روسی در اروپا جلوگیری کند. بورل، سخنگوی خارجی اتحادیه اروپا می‌خواهد «جریان اطلاعات دستکاری شده توسط روسیه را قطع کند». مارگاریتا سیمونیان، سردبیر روسیه امروز پاسخ داد: «این تصمیمات نشان می دهد که دموکراسی اتحادیه اروپا که اینهمه تمجیدش میکردند چقدر ارزش دارد.»

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از طریق توییتر اعلام کرد که قصد دارد شبکه‌های آر تی، اسپوتنیک و تمامی شرکت‌های تابعه در اتحادیه اروپا را ممنوع کند.
ما دستگاه رسانه ای کرملین را در اتحادیه اروپا ممنوع خواهیم کرد.

روسیه امروزی و اسپوتنیک و شرکت های وابسته به آنها دیگر نمی توانند دروغ های خود را برای توجیه جنگ پوتین منتشر کنند.

«ما در حال کار بر روی ابزارهایی برای ممنوع کردن اطلاعات نادرست سمی و مضر آنها در اروپا هستیم.»

وی در توییت های دیگری از بسته شدن کامل حریم هوایی اتحادیه اروپا به روی هواپیماهای روسیه از جمله هواپیماهای خصوصی و بسته دیگری از تحریم ها علیه بلاروس خبر داد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این باره گفت:

«امروز ما در حال برداشتن یک گام مهم برای جلوگیری از دستکاری شدن اطلاعات توسط روسیه هستیم.»

مارگاریتا سیمونیان، سردبیر روسیه امروز به تصمیمات اینگونه پاسخ داده است.

«در مورد ممنوعیت پخش راشاتودی و اسپوتنیک در اتحادیه اروپا، من رسماً اعلام میکنم که حتی اگر هم تنها یک نفر که صادقانه برای ما در هر کشوری کار کرده اخراج نخواهد شد و به کار خود ادامه می دهد. ما می دانیم در مواجهه با تحریم ها چگونه کسب و کار خود را اداره کنیم. این همان چیزی است که این آزادی خواهان ما را هشت سال است برای آن آماده کرده اند».

« چند ساعت قبل، یوتیوب و گوگل اعلام کرده بودند که علیه راشاتودی اقدام خواهند کرد. شعبه اتریشی دویچه تلکام(تله‌کوم آلمان)، کانال بریتانیایی راشاتودی را از برنامه های خود حذف کرد.»

تلگرام از محدودیت کانال ها در روسیه و اوکراین خبر داد. اما در واکنش به اعتراض کاربران بیانیه زیر منتشر شد:

«کاربران زیادی از ما خواسته‌اند که در طول مدت درگیری، فیدهای تلگرام را حذف نکنیم ما برای آنها تنها منبع اطلاعاتی هستیم.

بر اساس این درخواست‌ها، تصمیم گرفته‌ایم چنین اقداماتی را علیه کانال‌های روسیه امروز به تعلیق بیفکنیم. اما باز هم از شما خواهش می‌کنم که داده‌هایی که در این دوران سخت در کانال‌های تلگرامی منتشر می‌شود را بررسی کنید و همه آنها را را باور نکنید.»

در این میان، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر راشاتودی، بار دیگر با جزئیات بیشتری اظهار نظر کرده است:

«رویای لیبرال اروپا محقق شده است. کمی طول کشید تا به راشاتودی نزدیک شوند – هم با تلاش برای کنترل و هم برای محدود کردن آن از طریق افکوم در بریتانیا و هم با تهمت زدن در فرانسه، با اتهامات دروغ و اطلاعات نادرست در طول انتخابات و هم در براه افتادن کانال جدید آلمانی زبان…. .»

آنها در تمام طول این مدت به این فکر می کردند که چه بهانه ای می توانند پیدا کنند تا یک بار برای همیشه از شر یک رقیب ناخوشایند با تعداد زیادی مخاطب و میلیون ها بیننده خلاص شوند.

تا قبل از بحران اوکراین در گذشته این کاری بسیار ناخوشایند و زشت بود – منتقدان می گفتند که آزادی بیان را خفه می کنند. حالا این بهانه خوبی بدست آنها داده است.

این تصمیم علیه راشاتودی هیچ ارتباطی با هدف اعلام شده برای توقف عملیات نظامی در اوکراین ندارد. یا آیا آنها فکر می کنند که اگر راشاتودی به زبان های انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی پخش نشود، پوتین نظر خود را در مورد نجات جمعیت روسی زبان اوکراین یا جلوگیری از گسترش ناتو تغییر خواهد داد؟

البته از اینکه شما چنین ارزش و پتانسیل بالایی ژئوپلیتیکی برای ما قائلید متشکرم، چنین تصمیمی از سوی اتحادیه اروپا نشان می دهد که چه کسی چه ارزشی دارد و جایگاه ما چقدر مهم است و مهمتر از همه ارزش دموکراسی مورد ستایش اروپا چقدر است. اگر آنها مخالف جنگ بودند، به جای ممنوعیت راشاتودی و اسپوتنیک، در وهله اول پمپاژ اسلحه به اوکراین متوقف میکردند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه پس از نشست مجازی مدیران این اتحادیه به خبرنگاران گفت وزرای خارجه اتحادیه اروپا با ممنوعیت پخش شبکه های آر تی و اسپوتنیک در اتحادیه اروپا موافقت کرده اند.
به گزارش اسپوتنیک؛ جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه پس از نشست مجازی مدیران این اتحادیه به خبرنگاران گفت وزرای خارجه اتحادیه اروپا با ممنوعیت پخش شبکه های آر تی، راشا تودی و اسپوتنیک در اتحادیه اروپا موافقت کرده اند.
او گفت: «ما باید با اطلاعات نادرست مبارزه کنیم… در این راستا، ما قصد داریم روسیه امروز (راشا تودی) و اسپوتنیک را از پخش در اتحادیه منع کنیم.»
این تصمیم اکنون باید در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شود و پس از آن لازم الاجرا خواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: