پرش به محتوا

بیانیه هیئت رئیسه کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه در مورد جنگ اوکراین.

مردم اوکراین نباید قربانی سرمایه های جهانی و الیگارشی شوند.
بیانیه هیئت رئیسه کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه

پس از درخواست رهبری جمهوری‌های خلق دنباس مقامات فدراسیون روسیه عملیات نظامی و سیاسی خود را با هدف وارد کردن ضربه به متجاوزان و تحریک کنندگان نازی و برای برقراری صلح آغاز کردند.
هدف اقدامات انجام شده تضمین صلح در دنباس، ایجاد ایمنی برای فدراسیون روسیه در مقابل تهدیدات فزاینده ایالات متحده و ناتو می باشد.

گنادی آندریویچ زیوگانف – رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست، رئیس فراکسیون حزب کمونیست در دومای ایالتی مجلس فدرال فدراسیون روسیهمیلیتاریزه شدن اروپای شرقی پس از انحلال پیمان ورشو مشهود است. نیات تهاجمی واشنگتن در روند نابودی یوگسلاوی به وضوح محقق شد. اما اهداف مقامات ایالات متحده و منظومه‌ی ناتوئی آنها برای به بردگی کشاندن اوکراین نباید محقق شود. این طرح های تهاجمی تهدیدی حیاتی برای امنیت روسیه است. در عین حال، آنها اساساً با منافع مردم اوکراین در تضاد هستند.

ایالات متحده در حال افزایش توانایی های رقابتی خود در جهان به هر قیمتی است. آنها از این واقعیت شرم نمی‌کنند که بکار گرفتن سلاح تحریم ها علیه روسیه، تبدیل کردن نورد استریم۲ به یک اژدر سیاسی و ایجاد تهدید جنگی در اروپا منجر به خسارات اقتصادی سنگینی برای کشورهای منطقه یورو بشود.
امروزه درک ماجراجویی سیاست واشنگتن و یادآوری تجربه جنبش گسترده ضد جنگ برای مردم جهان اهمیت ویژه ای دارد.
استقرار و رشد چنین جنبشی و همبستگی با مردم صلح دوست روسیه و اوکراین میتواند تضمین کننده حقوق آنها برای توسعه با تکیه بر توانایی های خود باشد.

حزب کمونیست فدراسیون روسیه بر نیاز به پاکسازی سالها سیاست اسارت مردم اوکراین توسط باندهای ناسیونالیستی اصرار می‌ورزد. سیاستی که عمدتاً توسط ملی گرایان هار در بیشتر مناطق این کشور دیکته می شود. آنها مردم اوکراین را به وحشت می اندازند و به مقامات اوکراینی یک روش سیاسی تهاجمی را تحمیل می کنند. مردم اوکراین زلنسکی را به عنوان رئیس جمهور صلح طلب انتخاب کردند که وظیفه اش ایجاد صلح در دونباس و احترام به حسن همجواری با روسیه باشد، اما او در برابر فشار ملی گرایان هار «تسلیم شد» به منافع هموطنان خود خیانت کرد.

در شرایطی که فدراسیون روسیه از شهروندان دونباس دفاع کرد، لازم است تمام کمک های ممکن به پناهندگان و غیرنظامیان جمهوری های خلق دونستم و لوهانسک ارائه شود. ما از کل جامعه می خواهیم که از آنها کمک و حمایت لازم را انجام دهند.
در این زمان فدراسیون روسیه از شهروندان دنباس دفاع کرد و در کنار آنها ایستاد، لازم است بار دیگر تاکید کنیم که تمامی کمک های ممکن باید به پناهندگان وغیرنظامیان جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک همچنان ارائه شود. ما از کل جامعه روسیه می خواهیم که به آنها کمک ها و حمایت های لازم را برسانند.

ضرورت مبرم زمان این است که تحریک کنندگان کی یف را به صلح وادار کرد و تهاجم ناتو را مهار کنیم. تنها غیرنظامی کردن، بی طرفی و پاک کردن اوکراین از لوث وجود نئونازی ها امنیت پایدار را برای مردم روسیه، اوکراین و تمام اروپا تضمین می کند. در عین حال ما در مبارزه برای صلح و جلوگیری از احیای فاشیسم، استفاده گسترده از روش های «دیپلماسی مردمی» و همکاری بشردوستانه را مهم می دانیم.

از نظر استراتژیک، جایگاه حزب کمونیست فدراسیون روسیه به خوبی مشخص است : مهمترین ضمانت برای رسیدن به صلح، خلق کردن و رشد حرکت در مسیر پیشرفت های اجتماعی، عدالت اجتماعی و بسوی سوسیالیسم است!
رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست
گنادی آندریویچ زیوگانف

مترجم یاسمین نازاروآ

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: