پرش به محتوا

حزب کمونیست آلمان: در کنار مردم دونباس و علیه تحریم‌ها!

حزب کمونیست آلمان در یک بیانیه مطبوعاتی همبستگی خود را با مردم دونباس بدلیل وضعیتی که آنها در آن قرار دارند اعلام کرد و تحریم‌های یکجانبه علیه روسیه به دلیل شناسایی جمهوری های خلق را محکوم کرد.
پاتریک کوبله، رئیس حزب کمونیست آلمان در یک بیانیه مطبوعاتی در روز چهارشنبه درباره درگیری جاری در دونباس و مسائل پیرامون آن اظهار نظر کرد.
حزب کمونیست آلمان از ارزیابی اقدامات فدراسیون روسیه خودداری می کند، اما خاطرنشان می کند که دلایل برگزیدن چنین راهکاری توسط روسیه استراتژی ضد روسی است که به طور سیستماتیک هشت سال است توسط غرب دنبال می شود:
« مستقل از ارزیابی دقیق اقدامات کنونی دولت فدراسیون روسیه و دولت‌های دو جمهوری خلق دونباس ، نباید فراموش کرد که بوجود آمدن وضعیت فعلی چهار علت اصلی دارد.

اول، تلاش برای ادغام اوکراین در اتحادیه اروپا و پیکان نظامی ناتو به عنوان بخشی از گسترش تهاجمی ناتو به سمت شرق.

دوم، وقتی سیاست ادغام اوکراین در ناتو در آستانه شکست قرار گرفته بود، کودتائی با دخالت نیروهای فاشیست و با تحمل ناتو، اتحادیه اروپا و آلمان، بوقوع پیوست.

سوم، جنگ (داخلی) که دولت اوکراین هشت سال است علیه مردم دونباس به راه انداخته تنها به این علت که آنها نخواستند راه اوکراین را در پیش بگیرند.

و چهارم، هفت سال تحریم و عدم اجرای توافق ‌های قراردادهای مینسک از سوی اوکراین.

این چهار نکته دلیل اصلی شعله ور شدن این درگیری و احتمال تبدیل آن به یک آتش سوزی سراسری می باشد.»

در عین حال، همانطور که کوبله در بیانیه مطبوعاتی خود تأکید می کند، این صف بندی استراتژیک علیه روسیه در درجه اول به نفع ایالات متحده است و برای اروپا، آلمان و فرانسه هیچ امتیازی نداشته و یک شکست محسوب میشود.

ایالات متحده علاوه بر پافشاری برای اتخاذ موضع مشترک با اروپا علیه روسیه، همچنین علاقه مند است که نیروهای اتحادیه اروپا، آلمان و فرانسه را در یک درگیری طولانی مدت با روسیه گرفتار کند.

تلاش های استقلال طلبانه مردم دونباس از دید حزب کمونیست آلمان قابل درک است. ساکنان دونباس امیدوارند بتوانند با حمایت روسیه به جنگی که توسط ناتو و اتحادیه اروپا علیه آنها به راه انداخته‌ شده است پایان دهند.
کمونیستهای آلمانی همبستگی ویژه خود را با کمونیستهای روسیه اوکراین و کمونیست‌های دونباس اعلام میدارند، در این بیانیه ذکر شده است:

«در این مرحله، حزب کمونیست آلمان همچنین همبستگی خود را با احزاب کمونیست در روسیه، اوکراین و دونباس اعلام می کند که مبارزه آنها با تجاوزات ناتو، اتحادیه اروپا و اوکراین مثال زدنی است. مبارزه آنها همچنین افشا کننده اظهارات نادرست رئیس جمهور پوتین در مورد مواجهه او با تاریخ اتحاد جماهیر شوروی نیز میباشد.»

رئیس حزب کمونیست آلمان معتقد است که دولت آلمان وظیفه ویژه‌ای برای تاثیرگذاری بر دولت اوکراین دارد تا آنها را متقاعد کند که به مذاکراتی بازگردند که هفت سال از آن امتناع می کند:
« به همین دلیل است که ما از دولت آلمان فدرال می خواهیم که با سیاست تحریمی علیه فدراسیون روسیه و مردم دونباس مخالفت کند و بر اوکراین فشار بیاورد تا مذاکرات را با جمهوری های مردمی دونباس به صورت برابر آغاز کند. این به این معنی است : عدم حمایت سیاسی، مالی و نظامی از رژیم کیف!»

حزب کمونیست آلمان (DKP) در سال ۱۹۶۸ پس از ممنوعیت و انحلال حزب کمونیست آلمان (KPD) در آلمان غربی تأسیس شد. پاتریک کوبله ۶۰ ساله است و کارشناس مشاور فناوری اطلاعات میباشد و از سال ۲۰۱۳ رئیس حزب کمونیست آلمان بوده است. تحت رهبری او، این حزب در برنامه ها و بیانیه های عمومی از صلح با روسیه و همبستگی با جمهوری خلق چین حمایت می کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: