پرش به محتوا

رزمایش نیروهای موشکی پس از تشدید تنش در دونباس: هشدار روسیه به کم هوشان در غرب

رزمایش نیروهای موشکی در ۱۹ فوریه در جنوب روسیه نمی توانست در زمان بهتری برگزار شود. ظاهراً غرب در حال برنامه ریزی برای حمله دونباس است و این وظیفه را برعهده رژیم کیف قرار داده است. این می تواند آخرین فرصت برای استفاده از امکان بازدارندگی موشکی برای جلوگیری از این حمله باشد
تفسیر الکساندر اسلادکوف

در ۱۹ فوریه ۲۰۲۲، یک رزمایش برنامه ریزی شده توسط نیروهای بازدارنده استراتژیک روسیه در جنوب روسیه آغاز می شود. در این رزمایش به شیوه آزمایشی تیراندازی با موشک های بالستیک و موشک های غیر هسته ای تمرین میشود.

برای اطلاع افراد غیر نظامی وعلاقه‌مندان به این موضوع باید گفت که این بالاترین مرحله رزمایش نظامی ممکن است. – یک تمرین نظامی که خود رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در راس آن قرار دارد. کلمه کلیدی در اینجا «بازدارندگی» است، به این معنی است که ما در پس زمینه یک رزمایش در حال نشان دادن توانایی خود برای متوقف کردن اقدامات مرگبار دشمن با برد جهانی (و این مهم است) توسط شاخه های نیروهای مسلح خود هستیم.

در محدوده رزمایش و تمرین‌هاب نظامی از موارد زیر استفاده می شود:

– موشک های بالستیک (با برد محدود حدودا قابل مقایسه با برد خمپاره بدون کنترل). موشک های بالستیک با برد کوتاه (تا ۱۰۰۰ کیلومتر)، متوسط (تا ۵۵۰۰ کیلومتر) و در نهایت بین قاره ای (بیش از ۵۵۰۰ کیلومتر) در دسترس هستند. این سلاح های آخر سلاح های بسیار جدی هستند، نمونه هایی از این دسته سلاح ها در ارتش روسیه تحت نام های «ویه‌ودا»، «توپول»، «یار» مورد استفاده قرار میگیرند.

– موشک‌های کروز (موشک‌های کروز معمولاً تمام مسیر خود را در ارتفاع بسیار پائین (برای جلوگیری از تشخیص توسط رادارهای دشمن) و با سرعت تقریباً ثابت با سرعت مافوق صوت یا نزدیک به صوت طی می‌کنند. تفاوت موشک کروز با پهپاد اینست که کروزها تنها به عنوان یک سلاح استفاده می‌شوند و کلاهک جنگی بخشی از بدنه آن‌ها است.) – همه موشک‌های هدایت شونده با دقت بالا هستند. نمونه هایی از آنها در زرادخانه روسیه: «کالیبر»، «زیرکون»، «گارنت» و چون خیلی زیبا بود، دوباره «گارنت» هستند.

برای یادآوری، برای مهمات هسته ای اهمیتی ندارد که قرار است چه چیزی را نابود کنند. به همان اندازه که در فرودگاه ها، پست های بازرسی و اردوگاه های چریکی موثرند در از بین بردن پادگان های نیروهای دشمن هم مؤثر است.

با توجه و بر اساس احتمال و شدت استقرار این سلاح ها در شرایط اضطراری فرضی، نیروهای موشکی استراتژیک، نیروهای هوافضا و ناوگان شمال و دریای سیاه همگی در این رزمایش شرکت می‌کنند.
این بدان معناست که موشک‌ها که هنوز به کلاهک‌های هسته‌ای مجهز نشده‌اند میتوانند از طیف گسترده‌ای از سکوهای حامل (ناوهای نیروی دریایی در بالا و زیر دریا، سکوهای پرتاب هوابرد و زمینی) شلیک شوند.

به طور خلاصه، ما در حال آزمایش عملکرد بازدارنده هسته ای خود در اینجا هستیم. و ما در مورد جنوب روسیه صحبت می کنیم: قفقاز شمالی، منطقه روستوف و کریمه. و من می خواهم یک بار دیگر به شما یادآوری کنم که خود رئیس جمهور مسئول این عملیات است.

الکساندر زلادکوف گزارشگر جنگی و خبرنگار ویژه اداره برنامه های سیاسی و اطلاعاتی «وستی» شرکت تلویزیون و رادیو دولتی سراسری روسیه (VGTRK) است. او نظرات خود را در مورد جنگ در کانال تلگرامی خود Sladkov+ به اشتراک می گذارد.

روسیه امروز

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: