ارتش بریتانیا نقشه تهاجم پوتین را منتشر کرد

به گزارش روسیه امروز، غرب به لفاظی حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین ادامه میدهد. وزارت دفاع بریتانیا اکنون نقشه ای را منتشر کرده است که در آن ادعا میکند که توانسته «محور احتمالی مسیرهای تهاجم رئیس جمهور پوتین به اوکراین» را پیش بینی کند.

بر روی نقشه ای که روز پنجشنبه توسط وزارت دفاع بریتانیا منتشر شد، پیکان های قرمزی از خاک روسیه تصویر شده که از مرزهای اوکراین عبور می کنند و وارد خاک این کشور میشوند. این گرافیک ظاهراً برای برای نشان دادن «مسیرهای» احتمالی تهاجم ادعایی روسیه رسم شده است تهاجمی که قرار بود ۲ روز پیش انجام شود و هنوز غرب در انتظارش شب را روز و روز را شب میکند.
به ادعای بایدن این تهاجم میتواند در هر زمان اتفاق بیافتد. ارتش بریتانیا از این نقشه به عنوان «محور تهاجم احتمالی رئیس جمهور پوتین» یاد کرد. این مقام در توییتر نوشت:

« روسیه همچنان دارای حضور نظامی قابل توجهی است که قادر به تهاجم بدون هشدار بیشتر است.»

نقشه این وزارتخانه نشان می دهد که هفت پیکان (احتمالا یگان های نظامی) از روسیه و بلاروس به اوکراین «نفوذ می کند». توئیت این وزارتخانه حدود یک ساعت پس از آن منتشر شد که لیز تراس، وزیر امور خارجه بی سواد بریتانیا گفت که «از گزارش‌های که امروز درباره افزایش تجاوزات روسیه به اوکراین بسیار نگران است».البته خانم وزیر بند را آب داد و افزود که گزارش‌های مربوط به «فعالیت غیرعادی نظامی نیروهای اوکراینی در دونباس تلاش آشکار دولت روسیه برای ساختن بهانه‌ای و توجیه‌ی برای تهاجم است». البته ایشان نگفتند حق اختراع و استفاده از سیاست «ساختن»، «بهانه» و عملیات «پرچم دروغین» در اختیار آمریکا و انگلیس است و ربطی به روسیه ندارد. پس از انتشار اخباری از لندن، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که روسیه «در چند روز آینده» با یک تهاجم مواجه است.

در همین حال، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا هم به شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه قصد دارد «بهانه‌ای» برای حمله به اوکراین برای خودش اختراع کند. این می تواند هر چیزی باشد، مانند «حمله ساختگی به اصطلاح تروریستی در داخل روسیه، کشف ساختگی یک گور دسته جمعی، حمله هواپیماهای بدون سرنشین به غیرنظامیان، یا یک حمله شیمیایی ساختگی – یا حتی واقعی». تجارب دروغ سازی های سوریه سلام میرساند، بنظر همه چیز آشنا می آید، همه این ادعاها قبلاً توسط آمریکا و شرکا در عراق، لیبی و سوریه استفاده مکرر شده و خون صد ها هزار نفر را به همین بهانه ریخته اند!

ایالات متحده و بریتانیا از اواخر اکتبر روسیه را به برنامه ریزی برای حمله به اوکراین متهم می کنند. آنها هنوز هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا ارائه نکرده اند. با این حال، این امر مانع از سرهم بندی کردن نقشه های شوم برای یک «تهاجم» قریب الوقوع نشده است، نقشه هوایی که توسط رسانه های غربی هر روز منتشر و تکرار می‌شوند.

مسکو همواره این اتهامات را رد کرده و گزارش های رسانه های غربی را «اخبار جعلی» خوانده است. حتی دولت کی‌یف از متحدان غربی خود خواسته است که لحن لفاظی‌ها را کاهش دهند و گفته است که باعث ایجاد وحشت می‌شود و به اوکراین آسیب می‌زند.