پرش به محتوا

نهضت ادامه دارد!

رزمایش روسیه در کریمه هم پایان یافت: ائتلاف جنگی ناتو اما معتقد است «تنش زدایی» در کار نیست
نویسنده: فردریک اشناترر
منتشر شده در دنیای جوان

مرغ ناتو همچنان یک پا دارد، پیمان تهاجمی آتلانتیک شمالی در تلاش است تا به سناریوی تهدید ادعایی اوکراین توسط روسیه بچسبد. روز چهارشنبه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ائتلاف جنگی، در حاشیه نشست وزرای دفاع کشورهای عضو در بروکسل گفت: «تاکنون شاهد کاهش تنش در صحنه نبوده‌ایم. برعکس: به نظر می رسد روسیه به استقرار نیروهای نظامی خود ادامه می دهد.»

خبرگزاری اینترفاکس روسیه گزارش داد، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در واکنش به این موضوع گفت که ناتو در ارزیابی وضعیت مشکل دارد. به گفته وزارت دفاع در مسکو، چند یگان نظامی مشغول در رزمایش اطراف شبه جزیره کریمه روز چهارشنبه پس از اتمام این رزمایش عقب نشینی کردند. خروج نیروها از روز سه شنبه پس از برگزاری موفقیت آمیز رزمایش ها آغاز شده بود.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه مسکو روز چهارشنبه گفت که روسیه به گفتگو با غرب ادامه می دهد. با این حال، تضمین های امنیتی مانند توقف گسترش ناتو به شرق نیز باید مورد بحث قرار گیرد. در همین حال، شورای امنیت روسیه از حضور ده ها هزار سرباز آمریکایی و سلاح های هسته ای تاکتیکی در اروپا به عنوان یک تهدید انتقاد کرده است. میخائیل پوپوف، معاون دبیر شورا به روزنامه روسیسکایا گازتا گفت که واشنگتن ۶۰۰۰۰ سرباز، ۲۰۰ تانک و ۱۵۰ جنگنده هوائی در اروپا مستقر کرده است.

ولادیمیر چیژوف، سفیر مسکو در اتحادیه اروپا، در روز چهارشنبه در دی ولت درباره حمله ادعایی روسیه به اوکراین که به ادعای ایالات متحده قرار بود روز دیروز چهارشنبه انجام شود، گفت: «تا جایی که به روسیه مربوط می‌شود، می‌توانم به شما اطمینان دهم که چنین حمله‌ای به وقوع نخواهد پیوست. همانطور که خبرگزاری تاس در همان روز گزارش داد، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، از رسانه های بریتانیا و ایالات متحده خواست برنامه خود را در مورد «تهاجم آتی» روسیه قبلاً اعلام کنند تا او بتواند تعطیلاتش را با آن تنظیم کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: