پرش به محتوا

رئیس‌جمهور اوکراین: غرب با وحشت افکنی دست به تحریک میزند.

به گزارش روسیه الیوم، ولادیمیر زلنسکی،در نشستی با خبرنگاران خارجی در کی اف نگرانی خود را از هشدار های دائمی آمریکا و کشورهای غربی در مورد حمله و تهاجم ادعای روسیه ابراز کرد. او دراین کنفرانس گفت که هنوز هیچ تنش مهمی در مرزهای اوکراین مشاهده نکرده است، علاوه بر این ایجاد وحشت غیر ضروری در جامعه منجر به یک بحران اقتصادی در کشور شده است و حتی سرمایه گذاران خارجی و داخلی مشغول خارج کردن پول های خود از اوکراین می باشند.
رئیس جمهور اوکراین در کنفرانس مطبوعاتی خطاب به خبرنگاران خارجی گفت که اوکراین درگیر جنگی نیست و روسیه هم قرار نیست که به کشورش حمله کند اطلاعاتی که در این مورد در رسانه ها پخش می شود از دید او بسیار نامتوازن است.
زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفت « ما شاهد تنش های بزرگ‌تری نسبت به سال ۲۰۲۱ که من قبلا درباره آن صحبت کردم نیستیم تنها تعداد پرسنل نظامی ارتش روسیه در داخل این کشور افزایش یافته است او از خبرنگاران دعوت کرد تا به پایتخت اوکراین، کیف آمده تا از وضعیت اوضاع به دقت مطلع شوند و از غرب تقاضا کرد که به ایجاد ترس و واهمه پایان دهد»

وی گفت «وقتی که رسانه‌ها را مطالعه می کنی، آنها چنین احساسی را ایجاد می‌کنند که ما در حال جنگ هستیم تانکها در حال غلتیدن در خیابان های اوکراین می باشند و مردم بسیج میشوند تا به جنگ روس ها بروند، این یک تصویر واقعی از اوکراین نیست، ایجاد ترس و واهمه کار درستی نیست و جامعه اوکراین به چنین وحشتی نیاز ندارد»

رئیس جمهور اوکراین با این اظهارات در درجه اول می خواست اوضاع بازارهای مالی را آرام کند و از خروج سرمایه و سقوط پول ملی، گریونا، جلوگیری کند. به گفته وی، گزارش های وحشت آور مستقیماً از سوی سران کشورهای غربی منتشر شده است. او گفت:«من با رهبران کشورهای غربی و متحد مان به گفتگو پرداختند و سعی کردم به آنان توضیح دادند که ما باید در وهله اول از اقتصاد باثباتی برخوردار باشیم ، تمام سیگنال هایی که از سوی شما فرستاده می شود این تصور را ایجاد می کند که فردا جنگ آغاز می شود به خصوص که این اظهار نظرها ابداً اظهارنظرهای دیپلماتیک نیستند و برعکس بسیار بی پرده ابراز می شوند. اینجور اظهارنظرها که فردا در اوکراین جنگ آغاز خواهد شد وحشت در بخش مالی ایجاد کرده است، پس از شروع این فضای ترس و واهمه در کشور نزدیک به ۱۲ و نیم میلیارد دلار از اوکراین خارج شد، خروج ارز و سرمایه برای اقتصاد اوکراین بسیار ضربه بزرگی است و برای اقتصاد ما گران تمام میشود»

زلنسکی با این سخنان ظاهراً به گفتگوی تلفنی خود با جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا که در روز گذشته انجام شد اشاره می کند به گفته رسانه ها در این گفتگو بین ارزیابی رئیس جمهور اوکراین و جو بایدن در مورد دورنمای تهاجم روسیه اختلافات فاحشی وجود داشته است.

شبکه تلویزیونی آمریکایی سی ان ان ظاهراً به هشدار بایدن رئیس‌جمهور این کشور اشاره کرده، بر طبق این گزارش بایدن به زلنسکی هشدار داده است که احتمالاً روسیه در ماه فوریه به علت اینکه زمین همچنان یخ‌زده و سفت و سخت است به اوکراین تجاوز نظامی خواهد کرد. به گفته خبرنگار شبکه سی ان ان بایدن پیش بینی کرده است که ارتش روسیه پایتخت اوکراین را اشغال خواهد کرد و این کشور را غارت می کند.
در طول کنفرانس مطبوعاتی زلنسکی چند بار خواستار اقدامات و نشانه هایی از سوی روسیه شد که او را متقاعد کند که روزها واقعاً قصد تهاجم به این کشور را ندارند:

«اگر روسیه نمی‌خواهد به اوکراین حمله کند، می‌تواند اقداماتی را انجام دهد که نشان دهد خواستار جنگ نیست. چرا این همه نیرو، چرا این همه رزمایش، چرا در مرزهای ما؟ تجمع زیادی از نیروهای نظامی خطرات بزرگ برای ما دارد. چرا دست به این کار میزنید؟ قصدتان ترساندن ما است؟ این چه نوع مازوخیسمی است؟»

رسانه‌های اوکراینی اظهارات رئیس جمهور خود را متناقض ارزیابی کردند پورتال خبری ما با اشاره به توضیحات رئیس جمهور گفت: زلنسکی تا همین اواخر ادعا می کرد که تعداد نیروهای نظامی روسیه متمرکز در مرزهای دو کشور برای حمله به اوکراین کافی نیست. حالا در استدلالات اخیر خود در این کنفرانس مطبوعاتی درست عکس این ادعاها را بزبان می‌آورد!

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: