پرش به محتوا

روس ها را با دستان خالی خود تکه و پاره میکنیم!

به گزارش روسیه الیوم، ژنرال الکساندر پاولیوک، ژنرال اوکراینی گفت که نیروهای روسیه  در ۲۰ فوریه به اوکراین حمله میکنند. او معتقد است که رئیس جمهور روسیه تنها پس از المپیک پکن می خواهد تهاجمی را آغاز کند.
یکی از ژنرال های ارشد کی یف ادعا می کند که تانک ها و سربازان روسی ممکن است تنها چند هفته با عبور از مرز اوکراین فاصله داشته باشند. ژنرال الکساندر پاولیوک در مصاحبه ای که در روزنامه بریتانیایی تایمز منتشر شد، گفت که حمله به اوکراین ممکن است چند روز پس از بازی های المپیک زمستانی انجام شود. او ادامه داد: ۲۰ فوریه تاریخی است که ما را نگران می کند. به گفته وی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه احتمالا نمی خواهد از طریق اقدام نظامی روابط با چین را که بازی های المپیک زمستانی در آن از ۴ تا ۲۰ فوریه برگزار می شود، خراب کند. علاوه بر این، ۲۰ فوریه پایان تمرینات نظامی برنامه ریزی شده بین روسیه و بلاروس در مرز با اوکراین است.


پاولیوک اضافه کرد که ارتش روسیه به احتمال زیاد به جنوب شرق اوکراین که بسیاری از شرکت های صنعتی و دفاعی در آن مستقر هستند، حمله خواهد کرد. به گفته پاولیوک، وظیفه ارتش اوکراین مهار ارتش روسیه نیست، بلکه وظیفه ما وارد آوردن حداکثرخسارت به روسیه است. پاولیوک گفت: «اگر سرویس‌های اطلاعاتی ما بتوانند جهت حمله روسیه را پیش‌بینی کنند، پس از آنکه به آنها اولین تلفات بزرگ وارد شود دیگر جلوتر نخواهند رفت». وی ابراز اطمینان کرد که نیروهایش می توانند در مقابل روسیه بجنگند:
اوکراین آماده مقاومت جدی است. نیم میلیون نفری که در سال ۲۰۱۴ جنگ دونباس را تجربه کردند در کنار ما هستند. آنها می توانند روس ها را با دستان خالی خود تکه و پاره کنند.
با وجود چنین اظهارات مزخرفی، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی تلویزیونی از شهروندان خواست آرامش خود را حفظ کرده و فریب گزارش های کذب را نخورند. روز دوشنبه، الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت اوکراین نیز سعی کرد این ادعاها را رد کند و چنین اظهاراتی را ترسناک خواند.
رسانه های غربی در هفته های اخیر به طور فزاینده ای آتش بیار معرکه شده و در مورد تدارک ادعایی مسکو برای حمله به اوکراین داستانسرایی می‌کنند . مقامات اوکراینی و غربی با توجه به تحرکات نیروهای مسکو در نزدیکی مرز با اوکراین  جایی که گزارش شده است که بیش از ۱۰۰۰۰۰ سرباز روسی در آنجا متمرکز هستند دست به پروپاگاندا علیه روسیه زدند. کرملین بارها استدلال کرده که روسیه در حال انتقال نیروهای خود به بخش های داخلی تر کشور است. مسکو همچنین خواستار تضمین های امنیتی از ناتو و پایان دادن به گسترش ائتلاف نظامی به سمت شرق است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: