پرش به محتوا

کمک های انسانی, تروریست های النصره و رژیم اردوغان.

به گزارش روسیه الیوم، در چهار سال گذشته، سازمان تروریستی اسلامگرای جبهه النصره که ارتباط نزدیکی با القاعده دارد، از فروش کمک های به اصطلاح انسان دوستانه کشورهای غربی به این جریان تروریستی و سرمایه گذاری در ترکیه بیش از ۲۵۰ میلیون دلار به جیب زده است.

بر اساس گزارش رسانه ها، گروه های شورشی سوری تحت حمایت ترکیه، از جمله جبهه تروریستی النصره، صدها میلیون دلار در ترکیه سرمایه گذاری می کنند. هیئت تحریریه عربی خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع آگاه در شهر ادلب که تحت کنترل شورشیان است، گفت که این پولها از طریق فروش کمک های بشردوستانه که به مقصد سوریه ارسال می شوند، تهیه شده که گروه ها آنها را در بازار سیاه می فروشند.
به محض اینکه کمک های بشردوستانه ارسال شده از طریق ترکیه به منطقه تحت کنترل جبهه النصره می رسد، این سازمان کالاها را مصادره کرده و به بهانه توزیع آن بین غیرنظامیان در انبارها احتکار میکند.
با این حال، حقیقت این است که کمک‌ها بعداً با قیمت‌های گزاف وارد بازار سیاه شد. کادرهای ارشد سازمان سود را تقسیم کرده و پول جمع آوری شده را به حساب های شخصی خود در بانک های ترکیه واریز میکنند. از جمله، جبهه النصره از فهرست ساختگی افراد نیازمند برای دریافت تجهیزات کمکی استفاده می کند. یک از عوارض این دزدی و کلاهبرداری این است که کمک های کمتری به کسانی می رسد که واقعاً به کمک نیاز دارند.

این سازمان پولی را که از فروش لوازم امدادی به دست می‌آورد در املاک، اتومبیل، رستوران‌ها و سایر مغازه‌ها در شهرهای استانبول، اورفا و غازیان‌تپ و غیره سرمایه‌گذاری می‌کند. مجموع سرمایه ای که از این طریق در چهار سال گذشته تولید شده بیش از ۲۵۰ میلیون دلار آمریکایی بوده است.

بر اساس این گزارش، تروریست های جبهه النصره گذرگاه مرزی ترکیه و سوریه را کنترل می‌کنند که سازمان‌های کمک‌رسان بین‌المللی از آن برای فعالیت‌های بشردوستانه خود در مناطق تحت کنترل شورش‌ها در سوریه استفاده می‌کنند.

در این میان، این سازمان حتی سعی می کند در منابع مالی خود تنوع ایجاد کند، به عنوان مثال با مشارکت در پروژه های ساختمانی برای ساخت خانه هایی در امتداد مرز سوریه و ترکیه، که ادعا می شود آنها را برای پناهندگان سوری ساخته اند.

این گزارش این سوال را مطرح می‌کند که چگونه ممکن است آژانس‌های سازمان ملل و کشورهای اهداکننده کمک‌های بشردوستانه ادعایی نادیده بگیرند که «تعداد زیادی از رهبران جبهه النصره که به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی شده‌اند، کسانی هستند که واردات را مدیریت می‌کنند. کمک های سازمان ملل».
انتشار این گزارش این سوال جالب را مطرح می کند که چگونه ممکن است که آژانس های سازمان ملل و کشورهای غربی که معمولاً اهدا کننده این کمک های انسانی ادعائی به این سازمان تروریستی اند، آیا متوجه نشده اند که تعداد زیادی از رهبران این تشکیلات غیر انسانی و تروریستی به شکل سازماندهی شده مشغول ربودن و دزدیدن این کمکها و تبدیل آن به دلار هستند؟
آیا رژیم تروریست پرور اردوغان در ترکیه از سرمایه‌گذاری تروریست هایش سودی عاید نمیشود؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: