پرش به محتوا

شبه نظامیان خلق لوگانسک: در آستانه جنگ قرار داریم.

رئیس شبه نظامیان خلق لوهانسک اعلام کرد، ارتش اوکراین مخفیانه برای حمله به دونباس آماده می شود. او در ادامه گفت اوضاع متشنج است و به نظر می رسد در آستانه یک جنگ قرار گرفته ایم. او تاکید کرد در صورت حمله اوکراین، جمهوری خلق مصمم به دفاع از خود است.
یان لشچنکو، رئیس شبه نظامیان مردمی جمهوری خلق لوگانسک روز سه شنبه به این موضوع اشاره کرد که وضعیت فعلی دونباس شباهت به کشوری را دارد که در آستانه یک حمله نظامی و جنگ قرار دارد. وی افزود که اطلاعات موجود نشان می دهد که کی یف برای یک جنگ فعال آماده می شود. او توضیح داد:


«وضعیت امروز بیشتر شباهت به وضعیتی دارد که یک جنگ در آستانه وقوع است. تمام اطلاعات موجود نشان می دهد که ارتش اوکراین برای جنگ فعال آماده می شود.»
لشچنکو افزود که سرویس اطلاعاتی شبه نظامیان مردمی به طور مداوم بر حرکت فعال خودروها در منطقه عملیاتی دونباس که در اختیار کیف است نظارت می کند. این بررسی همچنین تأیید می کند که ارتش اوکراین برای تجاوز به شبه نظامیان مردمی جمهوری خلق لوگانسک و جمهوری خلق دونتسک آماده می شود. وی خاطرنشان کرد که نیروهای مسلح اوکراین فعالیت‌های خود را مخفیانه انجام میدهند . علاوه بر این، نظامیان اوکراینی در کار و مأموریت های سازمان امنیت و همکاری اروپا محدودیت های ایجاد کرده و آن را عملا مسدود کرده‌اند. رئیس شبه نظامیان تاکید کرد:


«نزدیک شدن به نیروها و تجهیزات در قلمرو عملیات به اصطلاح مشترک نیروهای مسلح در دونباس به دقت پنهانکاری شده است. فعالیت ناظران ماموریت های سازمان امنیت و همکاری اروپا عملا مسدود شده است. از ابتدای سال جاری تاکنون نیروهای مسلح اوکراین در مجموع ۵۷ مورد هواپیماهای بدون سرنشین ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا رامنهدم کرده‌اند.»
من می خواهم یک بار دیگر تاکید کنم که شبه نظامیان خلق در آماده باش دائمی هستند ما نیروی نظامی، وسایل نقلیه و تجهیزات کافی برای خنثی کردن قاطعانه هر حمله ای علیه تمامیت ارضی و امنیت مردم جمهوری خلق لوهانسک را در اختیار داریم.
پیش از این، ادوارد باسورین، معاون شبه نظامیان خلق گفت شبه نظامیان، حذکات و تداکراتی را ثبت کرده اند که نشان میدهد اوکراین برای حمله به دونباس آماده میشود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: