پرش به محتوا

از امارات بروید، این کشور به کشوری ناامن تبدیل شده است.

پس از حمله تماشایی هواپیماهای بدون سرنشین یمنی به ابوظبی، جنگجویان حوثی توانستند روز دوشنبه بار دیگر حملات هوایی جدیدی را علیه پایتخت امارات به انجام برسانند. نیروهای آمریکایی و بریتانیایی که در پایگاه هوائی الظفره مستقر بودند، در حمله حوثی ها از بین جانشان به پناهگاه های زیر زمینی پناه بردند.


به گزارش روسیه الیوم ،حدود یک هفته پس از حمله دیدنی هواپیماهای بدون سرنشین به ابوظبی، جنگجویان حوثی روز دوشنبه عملیات نظامی دیگری را علیه امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) آغاز کردند. اگرچه امارات مدعی است که دو موشک شلیک شده از یمن را منهدم کرده است، اما از روز گذشته گزارش هایی مبنی بر ناتوانی سیستم آمریکائی پاتریوت امارات در رهگیری همه موشک های حوثی ها منتشر شده است.
بیل اوربان، سخنگوی فرماندهی مرکزی منطقه ای ایالات متحده (CENTCOM) روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که بکارگیری و پشتیبانی از باتری های ضد موشکی پاتریوت ایالات متحده مانع از اصابت موشک های حوثی ها به اهداف در ابوظبی شد. نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه گفت، در پایگاه هوایی الظفره در حومه ابوظبی، که نیروهای آمریکایی و انگلیسی در آن مستقر هستند، پس از آغاز حمله حوثی ها نیروهای آمریکایی در پناهگاه‌هایی پناه گرفتند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، گفته می شود این حمله موشکی باعث فلج شدن ترافیک فرودگاه ابوظبی برای حدود یک ساعت تا پس از حمله شده است. یحیی سریع سخنگوی ارتش حوثی های یمن روز دوشنبه گفت که جنبش انصارالله (شبه نظامیان حوثی) از موشک های بالستیک ذوالفقار و هواپیماهای بدون سرنشین برای حمله به چندین هدف در امارات متحده عربی از جمله پایگاه هوایی الظفره استفاده کرده است.
حملات به امارات متحده عربی، کشوری که در واقع در فاصله بسیار دوری از یمن قرار دارد، نقطه عطفی در درگیری یمن است و توانایی یمنی ها را برای هدف قرار دادن متحدان سعودی از راه دور نیز نشان داد. با حمله به پایتخت امارات، شبه‌نظامیان حوثی سیگنالی را به شرکت‌های غربی ارسال کردند که اگر وضعیت در آینده بدتر شود، آنها برای حفظ جان و امنیت خود باید از زیرساخت‌های مهم در امارات دور بمانند.
هشدار حوثی ها یک کابوس وحشتناک برای امارات و سرمایه گذاران در ابوظبی و دبی است. سرعی سخنگوی ارتش حوثی ها نیز به صراحت از شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی خواست تا امارات را ترک کنند: این کشور به کشوری ناامن تبدیل شده است.
حمله موفق پهپاد حوثی ها در ۱۷ ژانویه بر اثر انفجار مخازن بنزین و آتش سوزی در فرودگاه ابوظبی، سه نفر را کشت. سپس دولت امارات متحده عربی دستور داد که تمامی عملیات پروازی پهپادهای خصوصی و هواپیماهای ورزشی سبک در این کشور خلیج فارس به مدت یک ماه تعلیق شود.
در پاسخ به حملات حوثی ها، ائتلاف جنگی به رهبری عربستان سعودی هفته گذشته حملات هوایی را در مناطق مختلف یمن انجام داد. بر اساس گزارش کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC)، بیش از ۱۰۰ زندانی در حمله عربستان به زندانی در شمال این کشور کشته یا زخمی شدند بیشتر ساکنان این زندان جنگ زدگان و پناهندگان بودند. از آن زمان تاکنون، تعداد زیادی غیرنظامی در بمباران مداوم پایتخت یمن کشته یا زخمی شده اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: