پرش به محتوا

جمهوری خلق لوگانسک: یک سرباز دیگر توسط گروه خرابکاران اوکراینی ربوده شد.

به گزارش روسیه امروز، در خط تماس در درگیری‌های داخلی اوکراین در شرق این کشور، سربازان جمهوری‌های خلق روس تبار بارها توسط گروه‌های نفوذی و خرابکار اوکراینی ربوده می‌شوند. به گفته مقامات منطقه، این تلاش ها در راستای اخاذی و گرفتن اعترافات تحریک آمیز از سوی رژیم اکراین صورت می گیرد.
یکی از اعضای شبه نظامیان خلق لوگانسک توسط یک گروه خرابکاران اوکراینی در نزدیکی خط تماس ربوده شد. ایوان فیلیپوننکو، نماینده رسمی شبه نظامیان مردمی شبه نظامیان لوگانسک (LVR)، روز یکشنبه گفت:

«یک سرباز از شبه نظامیان مردمی توسط یک گروه خرابکارانه نیروهای مسلح اوکراین هنگام گشت زنی در نزدیکی Svyatlodarskaya Duga در 22 ژانویه ربوده شد.»
پیش از این، مقامات دو جمهوری دونتسک و لوگانسک گفته بودند که خرابکاران که توسط میتشاران نظامی خارجی آموزش دیده بودند، از مرکز نیروهای ویژه غربی در نزدیکی خط تماس خارج شده و به آن سوی مرز نفوذ کرده بودند.

به گفته این سخنگوی ارتش، یک پیام رادیویی مبنی بر فعالیت مشکوک در یک منطقه جنگلی مخابره کرد و بدون اینکه منتظر نیروهای کمکی باشد، به تنهایی به گشت زنی در منطقه پرداختند.

این سخنگوی از ناظران بین المللی خواست تا به بازگرداندن سرباز شبه نظامی کمک کنند آنها در بیانیه‌ای که منتشر کردند اعلام داشتند که»ربودن شبه نظامی جمهوری خلق یکی دیگر از نشانه‌های نقض آشکار آتش بس از سوی ارتش اکراین می باشد.»

به گفته آندری ماروچکو، کارشناس نظامی لوگانسک، خرابکاران اوکراینی در چند ماه گذشته چهار سرباز شبه نظامی مردمی، از جمله آندری کوزیاک، مسئول مأموریت ناظر نظامی را ربوده اند. وی با اشاره به اطلاعات نظامی نسبت به تحریکات احتمالی در بازی های المپیک پیش رو هشدار داد:

«نمی توان این احتمال را رد کرد که در آینده نزدیک ناگهان ارتش اوکراین به اصطلاح بازجویی هایی از شبه نظامیان ربوده شده انجام دهد که طی آن سربازان ادعا کنند روسیه در حال تدارک یک اقدام تحریک آمیز در منطقه است. البته این با واقعیت مطابقت ندارد. چنین اقداماتی از سوی مقامات اوکراینی کاملا قابل پیش بینی و تایید ادعای ماست. البته بیم آن می رود که آنها آماده یک تحریک بزرگ باشند تا در هنگام برگزاری بازی های المپیک در پکن دست به عملیات جنگی بزنند.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: