پرش به محتوا

سازمان ملل از نقش چین در همکاری های توسعه و کمک به کشورهای فقیر ستایش کرد.

یک مقام ارشد سازمان ملل متحد از تلاش های جمهوری خلق در جهت ارتقای همکاری های توسعه و مبارزه بین علمای بر علیه فقر قدردانی کرده است.سازمان ملل با توجه به چالش های ناشی از همه گیری کرونا، خواستار گسترش و تقویت این کمک ها و همکاری ها است.

خبرگزاری چینی شین هوا گزارش داد، لیو ژنمین، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور اقتصادی و اجتماعی، روز پنجشنبه از نقش فعالانه چین در پیشبرد همکاری های توسعه کشورهای در حال توسعه و فقیر از طریق ایجاد گروه دوستان ابتکار توسعه جهانی (GDI) قدردانی کرد.
به گفته این مقام سازمان ملل، جهان در مرحله حساس دستیابی به اهداف توسعه پایدار قرار دارد. همه‌گیری کووید-۱۹ دهه‌ها تلاش سخت برای ریشه‌کن کردن فقر را تهدید می‌کند. دانش آموزان و بچه ها از رفتن به مدرسه باز مانده اند. این می تواند یک مسیر مهم تحرک اجتماعی را تضعیف کند. این بیماری همه گیر گرسنگی جهانی را نیز افزایش داده است. لیو در جلسه آغازین این گروه گفت که تحولات منفی در زمینه برابری جنسیتی نیز رخ داده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد در مورد وضعیت اقتصاد جهانی و پیش‌بینی‌های احتمالی برای سال ۲۰۲۲ خطرات قابل توجهی برای بهبود اقتصاد جهانی وجود دارد. بر اساس این گزارش، این تهدیدها شامل امواج جدید آلودگی به کووید، مشکلات مداوم در بازار کار، اختلالات مداوم در زنجیره تامین و افزایش فشارهای تورمی است. لیو در این زمینه خاطرنشان کرد:«در مواجهه با این بحران‌ها، پیام واضح است. زمان اقدام در مقیاس فرا رسیده است. زمان همکاری و همکاری موثر چندجانبه است. زمان نوآوری و تغییرات متحول کننده فرا رسیده است. ما همه با برای تسریع پیشرفت، مشارکت های توسعه جهانی، نیاز فوری به از خود گذشتگی و تلاش عظیم سیاسی داریم.»

در این زمینه، سازمان ملل از «نقش فعالانه چین در ترویج همکاری های توسعه، بسیج منابع (برای اهداف توسعه پایدار) و ایجاد آگاهی عمومی از فوری ترین اقدامات در حوزه های اولویت کلیدی استقبال می کند. این سازمان بین المللی از «رهبری چین در ایجاد گروه دوستان GDI که می تواند سهم مهمی در تعامل با طیف گسترده ای از علاقه مندان داشته باشد» قدردانی می کند.

لیو ابراز امیدواری کرد که GDI به بهبود همکاری های توسعه بین المللی به ویژه برای حمایت از کشورهای کمتر توسعه یافته و سایر کشورهای در حال توسعه کمک کند. وزارت امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل که لیو ریاست آن را بر عهده دارد، آماده ادامه حمایت از این طرح و گروه های علاقمند به این طرح ها است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: