پرش به محتوا

پیام تبریک شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین به مناسبت فرا رسیدن سال ۲۰۲۲

در آستانه فرا رسیدن سال ۲۰۲۲ میلادی، شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین از طریق رادیو و تلویزیون مرکزی چین و شبکه اینترنت پیام سال نو میلادی ایراد کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

با سلام، سال ۲۰۲۲ میلادی به زودی فرا می رسد. من در پکن سال نو را به همگان تبریک می گویم!

با مرور سال گذشته که از اهمیت فوق العاده برخوردار است، شاهد رویدادهای بزرگ در تاریخ حزب و کشور بودیم. در تقاطع تاریخی برای تحقق دو هدف صد ساله، ما پیمودن راه جدید ساخت همه جانبه کشور مدرن سوسیالیستی را آغاز کرده و گام بزرگ در مسیر رستاخیز بزرگ ملت چین برداشته ایم.

در سراسر سال ۲۰۲۱، همه ما در مزارع، موسسات، مجتمع های مسکونی، مدارس، بیمارستان ها، اردوگاه های نظامی، نهادهای تحقیقات علمی به کار و تلاش مشغول بودیم، خدمات بزرگ ارایه دادیم و برداشت هایی از تلاشمان داشته ایم. با مرور زمان، ما کشوری را مشاهده و احساس می کنیم که با استقامت خود به شکوفایی رسیده است. در این کشور مردمی دوست داشتنی و قابل احترام زندگی می کنند که هر روز شاهد توسعه قابل توجه و ادامه امور بزرگ هستند.

یکم ژوییه سال ۲۰۲۱، ما صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین را شکوهمندانه جشن گرفتیم. در برج میدان« تیان آن من» سرشار از احساسات عمیق بودم که در روند تاریخی با فراز و نشیب بسیار، اعضای حزب کمونیست چین در راس صدها میلیون نفر از جمعیت کشور بر مشکلات و سختی های بسیار غلبه کرده و به دستاوردهای بزرگ این حزب صد ساله دست یافتند. در صورتی که ما هدف اولیه خود را فراموش نکنیم، به پیشرفت همیشگی دست خواهیم یافت. تنها پشتکار، تلاش وافر و خستگی ناپذیری ما بوده که در تاریخ و عصر کنونی مردم را مایوس نکرده است.

در ششمین اجلاس نوزدهین دوره کمیته مرکزی حزب کمونیست چین سومین مصوبه تاریخی صادر شد. دستاوردهای این حزب در یکصد سال گذشته تشویق کننده و تجربیات آن بسیار الهام بخش است. من قبلا به گفت و گوی مائو تسه دونگ رهبر پیشین و آقای «هوانگ یان پی» یکی از دموکرات های مشهور چینی در مورد قانون ظهور و سقوط تاریخی، اشاره کردم ، ما تنها جسورانه راه انقلابی خود را طی می کنیم و در این راه به ابتکار عمل تاریخی دست خواهیم یافت. رستاخیز بزرگ ملت چین به آسانی و سادگی و در مدت کوتاه تحقق نمی یابد. ما باید با دوراندیشی و در نظر داشتن خطرها در زمان صلح، عزم راسخ و صبوری راهبردی داشته باشیم و با برنامه ریزی کلان و انجام دقیق کارهای جزیی به موفقیت دست یابیم.

یک کشور بزرگ باید فشارهای سنگین تر را تحمل کرده و مسوولیت بر عهده بگیرد. امور جزیی در حقیقت از جمله امور مربوط به تمام خانواده های چین اشاره دارد. من به منظور بررسی و تحقیقات میدانی به برخی مکان ها سفر کرده ام و شنونده وضعیت بسیاری از مردم بوده ام که بسیار از آن آموختم و نیز برداشت فراوانی داشتم. زمانی که به خانه اهالی سر می زدم،همواره از مشکلاتشان می پرسیدم و صحبت های ساکنان محلی را به خاطر سپردم.

بدون تردید، نگرانی های مردم را مد نظر قرار داده و انتظارات آن ها را به اجرا می رسانم. من در منطقه روستایی کار و زندگی کردم، به طور واقعی فقر را لمس کردم. پس از تلاش نسل به نسل، مردمی که در گذشته فقیر بودند، اکنون می توانند غذای کافی بخورند؛ لباس گرم بپوشند؛ تحصیل کنند. آن ها حالا مسکن دارند و از بیمه پزشکی برخوردارند. ایجاد جامعه با رفاه نسبی و فقرزدایی پاسخ حزب کمونیست چین به مردم این کشور است، همچنین خدمت رسانی چین به جهان محسوب می شود. ما اگر می خواهیم که همگان از زندگی بهتری بهره مند باشند، پس نباید به دستاوردهای فعلی قانع باشیم؛ چرا که هنوز هم راهی طولانی پیش روی ماست.

آرزوی آرامش رود زرد انتظار هزار ساله مردم سراسر کشور چین است. طی سال های اخیر، من به 9 استان در بخش بالایی، میانی و پایینی رودخانه زرد رفتم. همه چیز از رودخانه های مادری از جمله رود زرد و رودخانه یانگ تسه، دریاچه پهناور و سبز رنگ «چینگ های هو» و رودخانه مارپیچ و باشکوه یارلونگ زانگبو؛ همچنین پروژه قرن انتقال آب از جنوب به شمال یا «نقشه سبز» میدان جنگلی «سای هان با»؛ بازگشت فیل های یون نان به زادگاه خود و مهاجرت آنتلوپ تبتی… به ما می گوید: در صورتی که از کوه های سبز حفاظت کنیم، طبیعت نیز از ما مراقبت خواهد کرد.

امسال هنوز صداهای فراموش نشدنی چینی، لحظات چینی و داستان های چینی در اطراف ما وجود دارد از جمله: عهد جوانان که «از حضور من مطمئن باشید و کشور را قوی خواهیم ساخت»، اعتراف محبت آمیز «عشق آشکار ما تنها برای چین»؛ کاوشگر مریخ «ژو رونگ»، کاوشگر خورشید «شی هه» و ماژول اصلی «تیان هه» ایستگاه فضایی که در فضا پرواز می کنند؛ ورزشکاران پر شور که برای کسب قهرمانی به رقابت می پردازند؛ مردم سراسر کشور که در پیشگیری و کنترل همه گیری اراده راسخ از خود نشان دادند؛ آسیب دیدگان از بلایای طبیعی که به یکدیگر یاری رسانده و مشترکا خانه های خود را بازسازی کردند. فرماندهان و افسران پلیس و سربازان مسلح که مصمم به تقویت ارتش و دفاع از کشور هستند… قهرمانان عادی بی شماری که سخت تلاش کردند و در پیشرفت و رونق چین در عصر جدید سهیم شدند.

میهن همواره نگران رفاه و ثبات هنگ کنگ و ماکائو است. تنها با تلاش هماهنگ و مشترک اصل «یک کشور، دو نظام» می تواند با ثبات و پایدار به جلو حرکت کند. تحقق وحدت کامل میهن، آرزوی مشترک هموطنان چینی در دو سوی تنگه تایوان است. من صمیمانه امیدوارم که همه پسران و دختران چینی دست به دست هم آینده ای زیبا برای ملت چین بسازند.

زمانی که من با رهبران خارجی و مسوولان سازمان های بین المللی به صورت تلفنی یا ویدیویی گفت و گو کردم، آن ها بارها از خدمات چین در مبارزه با همه گیری و پیشگیری و کنترل پاندمی تمجید کردند. ما تا کنون 2 میلیارد دوز واکسن کووید-19 به بیش از 120 کشور و سازمان بین المللی ارایه کرده ایم. تنها در صورتی که همه کشورهای جهان در یک قایق نشسته و با یکدیگر متحد بوده و همکاری کنند، فصل جدیدی در ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک نگاشته می شود.

بیش از یک ماه دیگر، بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی پکن آغاز می شود. بگذارید افراد بیشتری در ورزش های یخ و برف شرکت کنند که مفهوم جنبش المپیک نیز همین است. ما از صمیم قلب یک بازی المپیک به جهان تقدیم خواهیم کرد. جهان چشم به راه چین است و چین نیز آماده است.

زنگ سال نو به زودی به صدا درمی آید. سه فضانورد ما در سفر به فضای گسترده هستند، هموطنان ما در خارج از کشور هنوز سخت کار می کنند، سفارتخانه ها و کنسولگری ها، شرکت های چینی و سایر کارکنان و دانشجویان خارج از کشور همچنان پابرجا و پایدار هستند و تعداد بی شماری که در جست و جوی رویا خود هستند نیز همچنان با سختکوشی خدمت رسانی می کنند. به همه شما خسته نباشید می گویم و بهترین آرزوها را در سال نو برای شما دارم.

بیایید با هم به سوی آینده ای روشن حرکت کنیم! آرزوی من برای کشور و همه مردم صلح و صفا و آرامش است !

播放
正在播放:xjp2022

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: