پرش به محتوا

موفقیت ایران در نفوذ به احزاب سیاسی اسرائیل و ایجاد آشوب در این کشور

به گزارش روسیه الیوم، نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل، از شین بت خواسته است تا به بررسی رسوایی بزرگی بپردازد که گویا در آن شبکه‌های از هکرهای ایرانی توانسته‌اند به حزب لیکود و هواداران آن نفوذ کرده اطلاعات بیش از یک میلیون نفر را از این طریق به دست آورند.

هدف این حمله دسترسی به اطلاعات هواداران و فعالان حزب لیکود حزب بنیامین نتانیاهو رهبر اپوزیسیون فعلی اسرائیل بوده است.

کانال ۱۲ اسرائیل دیروز جمعه ادعا کرد که نفتالی بنت به رونن بار، رئیس شین بت سازمان اطلاعات و امنیت داخلی گفته است که می خواهد «تحقیق دقیقی» در مورد این پرونده انجام شود.

این در حالی است که شبکه ۱۲ روز چهارشنبه گزارشی را منتشر کرد که یک شبکه هکرهای ایرانی موفق شده است در سپتامبر گذشته از طریق اپلیکیشن های پیام رسان «واتس اپ» و  «تلگرام» «به نیروهای شبکه اجتماعی فعالان حزب «لیکود» به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق  این کشور نفوذ کند.

به گزارش وب سایت «تایمز اسرائیل»، این شبکه با استفاده از حساب‌های جعلی این گروه‌ها را هک کرد و هدف آنها تشویق به سازمان‌دهی تظاهرات علیه دولت بنت در جهت تلاش برای ایجاد اختلاف بین جناح ها و جریان‌های سیاسی اسرائیل بود.

این شبکه نفوذی هشتک هایی برای تامین بودجه تظاهرات علیه دولت بنت منتشر کرد و برخی از صاحبان این حساب‌ها درخواست کردند که پیام‌هایشان به یائیر نتانیاهو، پسر نخست‌وزیر سابق منتقل شود.

اعضای شبکه از طریق حساب‌های جعلی که به نظر می‌رسید صاحبان آن‌ها فعالان لیکود بودند، سعی کردند «آشوب و هرج و مرج در اسرائیل ایجاد کنند»، رسانه‌های اسرائیلی ادعا کردند حتی  تظاهرات فعالان لیکود علیه دولت بنت، به ویژه تظاهراتی که در سپتامبر گذشته در تل‌آویو برگزار شد از این طریق تامین مالی شده است، این اعتراضات بزرگترین تظاهرات علیه دولت فعلی بوده است.

اعضای این گروه همچنین در گروه‌های فعالان «واتس اپ چپ اسرائیل» نفوذ کرده و توانیته در میان آنها نیز بر ضد نتانیاهو و حامیانش دست به افشاگری و تبلیغات بزند.

کانال ۱۲ گزارش داد که ایرانی ها موفق شده اند از طریق  جعل حساب‌های فیس‌بوکی محتوای سیاسی مورد نظر خود  را به اشتراک گذاشته و از این طریق توانستند به ۵۰ گروه لیکودی، ۳۳ گروه سیاسی عمومی و ۹ گروه ضد نتانیاهو نفوذ کنند و به اطلاعات بیش از یک میلیون اسرائیلی در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی دسترسی پیدا کنند.

چهارشنبه گذشته، نهاد«مرجع ملی سایبری» در اسرائیل نسبت به خطر حملات سایبری ایران با هدف هک کردن گروه‌های «واتس اپ» اسرائیلی از طریق حساب‌ها و لینک‌های جعلی هشدار داده بود که از صاحبان تلفن دعوت می‌کند به گروه‌های کسانی که به بازارهای مالی و سهام علاقه‌منداند بپیوندند. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: