پرش به محتوا

پس از انتقاد از واکسن فایزر: حساب توییتر پیشگام mRNA رابرت مالون مسدود شد.

به گزارش روسیه امروز، حساب توییتر دانشمند، فیزیکدان و مخترع فناوری mRNA، رابرت مالون، پس از انتقاد او درباره اثرات واکسن فایزر مسدود شد. مالون مدت‌هاست که منتقد واکسیناسیون آزمایشی کرونا محسوب می‌شود.

حساب کاربری توییتر دکتر رابرت دبلیو مالون امریکایی مسدود شد، علت مسدود شدن حساب کاربری این کاشف سیستم mRNA، نوشتن این متن بود:

«واکسیناسیون فایزر علیه کووید-۱۹ – بیشتر مضر است تا مفید (ویدئو). داده های شش ماهه فایزر که نشان می دهد واکسیناسیون کووید-۱۹ فایزر بیش از آنکه از آن که از ویروس کرونا جلوگیری کند باعث ایجاد بیماری‌های دیگری در بدن شده است. به علاوه باید مروری در طراحی و اجرا واکسن فایزر انجام شود که در آن اشتباهاتی رخ داده است. «

توییتر به مالون نه هشدار داده و نه فرصتی برای حذف توییت‌های انتقادی یا «توهین‌آمیزاش» داده شد. باید به این نکته توجه کرد که این دانشمند پیشگام و یکی از بنیانگذاران تحقیقات mRNA در در جهان است.
مالون بلافاصله با بیانیه ای در کانال تلگرام خود پاسخ داد:

«همه ما می دانستیم که قرار است در مقطعی این اتفاق بیفتد.»

«امروز اتفاق افتاد. بیش از نیم میلیون دنبال کننده (https://twitter.com/RWMaloneMD) در یک چشم به هم زدن از بین رفتند. یعنی به اصطلاح بایداین یک نشانه برای ضربه زدن است. فراتر از همچنین این کار به این معنی است که ما در مبارزه با توزیع این واکسن‌ها به کودکان و علیه فسادی که در دولت‌هایمان همچنین در مجتمع پزشکی-صنعتی و در صنعت داروسازی، در این رابطه بوجود آمده، یک عنصر حیاتی را از دست داده‌ایم.»

او از کاربران شبکه های اجتماعی خواست، «بنابراین لطفاً این جملات را در فید توییتر خود یا سایر رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.»

این دانشمند آمریکایی متخصص در ویروس شناسی، ایمونولوژی و زیست شناسی مولکولی یکی از منتقدان سرسخت تر و شدیدتر واکسیناسیون مبتنی بر mRNA در مقابله با کووید – ۱۹ از ابتدای بحران کرونا بوده است. بخشی از بیوگرافی او در وب سایتش را در اینجا مشاهده میکنیم:

«من یک دانشمند / فیزیکدان شناخته شده بین المللی و مخترع اصلی فناوری واکسیناسیون mRNA، واکسیناسیون DNA، و چندین فناوری غیر ویروسی DNA و RNA / mRNA پلتفرم هستم. من دارای چندین اختراع اساسی داخلی و خارجی در زمینه تحویل ژن، تحویل هستم. فرمولاسیون ها و واکسن ها، از جمله فناوری های اساسی واکسن DNA و RNA/mRNA.

من حدود ۱۰۰ نشریه علمی با بیش از ۱۲۰۰۰ استناد از کار خود دارم (طبق نظر Google Scholar با رتبه‌بندی ضریب تاثیر «عالی»). من سخنران مهمان در بیش از ۵۰ کنفرانس بوده ام، ریاست کنفرانس های متعددی را بر عهده داشته ام و در کمیته های HHS و وزارت دفاع خدمت کرده یا ریاست کمیته ها را بر عهده داشته ام. من در حال حاضر یکی از اعضای بدون رأی کمیته NIH-ACTIV هستم که مسئول مدیریت تحقیقات بالینی برای طیف وسیعی از داروها و آنتی بادی های مورد استفاده برای درمان کووید-۱۹ است.
دلایل مخالفت انتقادی او در بحث واکسن «ام آر ان آ» کرونا را می توان در وب سایت او یافت:

«بنابراین چه چیزی باعث شد که من هر روز پادکست انجام دهم، مصاحبه کنم، نظر بدهم، از قانونگذاران دفاع کنم، و یک فید توییتری با نزدیک به نیم میلیون نفر بسازم؟ همه چیز با تجربیات و نگرانی های خودم در مورد ایمنی و اخلاق زیستی مانند کووید-۱۹ شروع شد. واکسن های ژنتیکی ساخته شده ای و به دنیا تحمیل شدند.»

با این وجود، دکتر مالون همچنین در محافل رسانه ای مورد بازجویی انتقادی قرار گرفت. سایت آمریکایی آتلانتیک در آگوست ۲۰۲۱ مقاله ای را عنوان کرد: «محقق و دانشمندی که اطلاعات نادرست درباره واکسن ها منتشر می کند».( RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND وابسته به حزب سوسیال دمکرات آلمان در اکتبر امسال عنوان کرد: «مورد مالون: چگونه یک محقق واکسیناسیون به نماد منتقدان واکسیناسیون تبدیل شد – و شانس خود را برای دریافت جایزه نوبل از دست داد.»
مسدود شدن حساب توییتر مالون در رسانه های اجتماعی از جمله با هشتم #FreeMalone همچنان داغ است.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: