پرش به محتوا

ناگهان سوئد میشود الگوی اسرائیل؟

به گزارش روسیه امروز، پس از اینکه اسرائیل چهارمین واکسیناسیون را فعلاً به دلیل کمبود داده های مطالعاتی به حالت تعلیق درآورد، اکنون نشانه هایی وجود دارد که دانشمندان مختلف اسرائیلی در حال بررسی انتشار نوع جدید امیکرون بر اساس مدل سوئدی هستند. این سیاست جدید برای دستیابی به مصونیت طبیعی دسته جمعی یا گله‌ای در نظر گرفته شده است.

آیا نشانه هایی از تغییر استراتژی در مقابله با بحران کرونا وجود دارد؟ به گزارش مجله دست راستی سیسرو، اجرای فوری چهارمین واکسیناسیون به درخواست نخست وزیر نفتالی بنت، توسط دبیر کل وزارت بهداشت متوقف شده است. در حال حاضر این واکسن در یک آزمایش بالینی در حال بررسی است. اکنون مشخص نیست که دولت اورشلیم بالاخره چه تصمیمی برای حل مشکل خواهد گرفت.

جروزالم پست روز سه شنبه به نقل از پروفسور سیریل کوهن، رئیس آزمایشگاه ایمونولوژی در دانشگاه بار ایلان در رامات گان، گفت:

موج پنجم حمله ویروس می‌تواند با بیمار شدن تعداد زیادی از افراد در جامعه به نتیجه برسد و به این ترتیب پایان یابد. تنها از طریق آلوده شدن دسته جمعی بشکل طبیعی، در حالی که اکثریت مردم توسط واکسیناسیون محافظت میشوند ، میتوان این ویروس را بومی کرد.»
همانطور که دکتر و روزنامه نگار پیتر اف. مایر در وبلاگ خود tkp گزارش می دهد، موج اول و دوم در اسرائیل با سیاست قرنطینه به پایان رسید. اعتقاد بر این است که موج سوم و چهارم با واکسیناسیون عمومی متوقف شده است، اگرچه آنها در زمان هایی پایان یافتند که امواج فصلی عفونت های تنفسی به خودی خود فروکش کرده بودند.
پروفسور هاگای لوین، رئیس انجمن پزشکان بهداشت عمومی اسرائیل، درباره مبارزه با نوع جدید ویروس کرونا اومیکرون مینویسد:

«با توجه به مسری بودن شدید جهش امیکرون، تلاش های ما برای جلوگیری از گسترش آن احتمالاً کاملاً بیهوده خواهد بود. … ما نمی توانیم این موج را متوقف کنیم … آنچه می توانیم و باید انجام دهیم این است که آسیب پذیرترین افراد را تا حد امکان محافظت کنیم.»

این تقریباً با آنچه دانشمندان مشهور مختلف قبلاً در بیانیه بزرگ بارینگتون در پاییز ۲۰۲۰ خواستار آن شده بودند مطابقت دارد.

تایمز اسرائیل مدل به اصطلاح سوئدی را مورد بحث قرار می دهد که مقامات بهداشتی اسرائیل اکنون در حال بررسی آن هستند. این مدل با توجه به واکسیناسیون و جهش امیکرون‌ می‌تواند بسیار کم خطرتر باشد. به گفته یک اپیدمیولوژیست برجسته، با این حال، هنوز اطلاعات قابل اعتمادی در این مورد وجود ندارد.
بنابراین مقامات بهداشتی اسرائیل در حال بررسی دستیابی به مصونیت گله ای از طریق گسترش انبوه ویروس کرونا هستند. به گزارش کانال ۱۲ نیوز، چنین مدل ایمنی گله ای، همانطور که اورشلیم در نظر دارد، برخی اقدامات برای محدودیت ها و کنترل را کنار می گذارد. فرض بر این است که اکثریت قریب به اتفاق جمعیت از بیماری های جدی در امان خواهند بود. احتمال میرود به محض اینکه یک جمعیت قابل توجه از جامعه دچار آلودگی شدند،می توان این نتیجه را گرفت که انتشار عفونت به مرور کند خواهد شد.

برخلاف واکسیناسیون، ابتلا به عفونت طبیعی یک ایمنی استریل ایجاد می کند که از عفونت مجدد – و در نتیجه انتقال ویروس جلوگیری می کند. در نتیجه، انتقال ویروس کمتر شده و بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار اندک خواهد بود، حتی اگر ویروس هنوز تا حدی در حال گردش در جامعه باشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: