پرش به محتوا

چین: آمریکا کشوری است که کار اجباری واقعی در آن وجود داردچین روز شنبه 25 دسامبر (4 دی) به اقدام اخیر آمریکا علیه شین جیانگ واکنش نشان داد و تاکید کرد ایالات متحده کشوری است که به شکل واقعی در آن کار اجباری به اجرا در می‌آید.


«شو گوی شیانگ» سخنگوی دولت منطقه‌ خودمختار اویغور شین جیانگ چین در کنفرانس خبری که در پکن برگزار شد‌،‌ گفت: ایالات متحده تاریخ چند صد ساله در قاچاق،‌ سوءاستفاده و تبعیض نژادی علیه سیاهپوستان دارد. این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت. فرهنگ آمریکایی مملو از نمونه‌های بالاست.

مقامات چینی ادعاهای مقامات آمریکایی را مکررا رد و تاکید کرده‌اند تمام ساکنان شین جیانگ آزادند هر طور که بخواهند کار کنند و مقامات چینی صرفا فرصت‌هایی را برای آنها فراهم می‌کنند تا بتوانند زندگی بهتری برای خود بسازند.

به گفته سخنگوی دولت منطقه‌ خودمختار اویغور شین جیانگ اقدام اخیر آمریکا تلاشی برای مختل کردن اقتصاد این منطقه است.


وی تاکید کرد: در ایالات متحده، کارگران زمین‌های کشاورزی از بهره‌مندی از قانون کار مستثنی هستند و حقوق اولیه آنها به هیچ وجه رعایت نمی‌شود. آمار نشان می‌دهد 30 درصد کارگران بخش کشاورزی و خانواده‌های آنها زیر خط فقر فدرال زندگی می‌کنند.

شو با بیان اینکه تبعیض علیه معلولین و زنان در بازار کار آمریکا، موضوعی ناراحت کننده است، گفت: کار اجباری همچنین در میان کودکان و در نقاطی مثل زندان‌های خصوصی اتفاق می‌افتد.

چین روز جمعه 24 دسامبر (3 دی) خشم و مخالفت شدید خود با امضای به اصطلاح «قانون پیشگیری از کار اجباری اویغور» توسط «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا را ابراز کرد.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین در همین رابطه در بیانیه‌ای گفت: این قانون به شکل غرض ورزانه به دنبال سیاه نماییِ وضعیت حقوق بشر در منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ چین بدون توجه به واقعیات و حقایق موجود است. این قانون همچنین به شکلی جدی قوانین بین‌المللی و نرم‌های اساسی حاکم بر روابط بین‌الملل را نقض کرده و مداخله جدی در امور داخلی چین محسوب می‌شود.

«شورای ملی پارچه و لباس چین» و 12 انجمن زیرمجموعه آن نیز روز شنبه در بیانیه‌ای قانون مداخله جویانه آمریکا ضد شین جیانگ را محکوم کردند.

بر اساس این بیانیه،‌ قانون مذکور به شکلی جدی و بیرحمانه به منافع کلی چین ضربه می‌زند و باعث برانگیخته شدن خشم فراوان جامعه چین، صنعت پوشاک و مصرف کنندگان شده است.

.China Radio International.CRI. All Rights Reserved ©

16A Shijingshan Road, Beijing, China. 100040

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: