پرش به محتوا

همدست آمریکا در تمام جنایات بین المللی، ایران، روسیه و چین را کشورهای متخاصم خواند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «دامیان هیندز» وزیر امور امنیت داخلی و مرزهای انگلیس به طرح ادعاهایی برضد ایران، روسیه و چین پرداخت.

هیندز با اشاره به نگرانی‌های مربوط به فعالیت‌های سایبری و کمپین‌های اطلاعاتی نادرست، سه کشور یاد شده را در فهرست «کشورهای متخاصم» قرار داد.

وی در این باره مدعی شد: سه کشوری که برای شما ذکر کردم دارای قابلیت و توانایی فیزیکی نیروی انسانی و حضور گسترده سایبری هستند که می توانند در مقیاسی گسترده مستقر شوند.

هیندز در ادامه ادعایش افزود که روسیه و ایران از نظر نیروهای جاسوسی، حملات سایبری، نظامیان آماده باش و کارزارهای اطلاعات نادرست، به طرق مختلف دخیل هستند.

وزیر امور امنیت داخلی انگلیس همچنین از کره شمالی به عنوان چهارمین کشور در فهرست ادعایی یاد شده نام برد.

اظهارات و ادعاهای فوق در حالی مطرح می شود که ایران خود قربانی حملات سایبری کشورهای غربی و در راس آنها رژیم صهیونیستی است که از جمله می توان به ویروس «استاکس نت» که برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران طراحی و اجرا شده بود، اشاره کرد.

همچنین سرویس اطلاعات خارجی روسیه در ابتدای دسامبر اعلام کرد که اظهارات تحریک آمیز و بی اساس «ریچارد مور» رئیس سرویس اطلاعاتی انگلیس در مورد تهدیدات ادعایی نشأت گرفته از روسیه، احتمال گفتگوی احتمالی مسکو و لندن را تضعیف کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: