پرش به محتوا

حمله مردم به نیرو‌های کرد مزدور آمریکا در سوریه.

ساکنان شهرک البوحمید یک مقر مربوط به شبه نظامیان (قسد) مورد حمایت نیروهای نظامی آمریکا در شهرک « البوحمید» در حومه غربی دیر الزور را هدف قرار دادند.

منابع محلی به خبرنگار سانا گفتند که گروه‌های مردمی به یک مقر متعلق به شبه نظامیان (قسد) در شهرک «البوحمید» در حومه غربی دیرالزور حمله کردند و در نتیجه بخشی از آن تخریب شد.

منابع افزودند که شبه نظامیان (قسد) با یورش به تعدادی از منازل شهرک، تعدادی از شهروندان را ربودند و به یکی از مقرهای خود در منطقه بردند.

تداوم روند رسیدگی به وضعیت افراد تحت تعقیب در شهر المیادین

روند رسیدگی به وضعیت افراد تحت تعقیب و فراری از خدمت سربازی در شهر المیادین در استان دیرالزور که دستشان به خون ملت سوریه آغشته نشده است، همچنان ادامه دارد.

طی روزهای اخیر صدها نفر به این روند محلق شده‌اند.

برخی از شیوخ و بزرگان عشایر از این روند به عنوان فرصت طلایی برای همه سوری‌ها نام بردند تا بتوانند به زندگی عادی خود برگردند.

یکی از بزرگان عشائر شهر المیادین اعلام کرد که عفو صادره از سوی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه بی سابقه و کم نظیر است و فرصتی برای کسانی است که دستانشان به خون ملت سوریه آغشته نشده است تا به آغوش کشور بازگردند.

بزرگ عشیره «البوسرایا» هم از همه مردم این منطقه خواست که به روند آشتی ملحق شوند.

عناصر وابسته به ترکیه منازل مردم را در «عفرین» می‌فروشند

سانا به نقل از منابع محلی گزارش داد که عناصر مسلح وابسته به ترکیه بر منازل مردم چنگ انداخته‌اند.

این منابع گفتند: شبه نظایان با زور سلاح منازلی در شهر عفرین در حومه شمالی حلب که متعلق به مردم سوریه است مصادره کرده و آنرا به خانواده‌های گروههای تروریستی می‌فروشند.

همچنین تروریست‌های «فیلق الشام» وابسته به ترکیه اقدام به وضع مالیات بر چوپانان کرده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: