پرش به محتوا

مرگ کارگران آمازون بخاطر رد مرخصی استعلاجی.

چندین کارگر آمازون پس از آنکه آمازون از پذیرفتن مرخصی استعلاجی سرباز زد جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش راشیا تودی، بر اساس گزارش‌های یک سازمان فعال در زمینه دفاع از حقوق کارگران، شش کارگر آمازون تنها در یک انبار این شرکت در سال جاری جان خود را از دست داده‌اند.
پس از حادثه اخیر، به بقیه کارگران ابلاغ شده که در مورد آن صحبت نکنند و وبه سر کارهای خود بازگردند.

بر اساس بیانیه سازمان سازمان حمایت از حقوق کارگران (More Perfect Union) دو کارمند آمازون ماه گذشته در انبار یک شرکت در بسمر، آلاباما، پس از آنکه مقامات از تائید مرخصی استعلاجی آنان سرپیچی کردند، جان خود را از دست دادند.
گفته می شود این دو کارگر در روزهای ۲۸ و ۲۹ نوامبر به فاصله تنها چند ساعت جان خود را از دست دادند.
یکی در انبار مرکزی و در حین کار و دیگری پس از دریافت مراقبت های پزشکی جان خود را از دست داد.

آیزایا توماس، یکی از کارمندان آمازون، اظهار داشت که یکی از قربانیان پس از اینکه از مسئول خود پرسید آیا می تواند به خانه برود، دچار سکته مغزی شد و «در حین کار درگذشت».
طبق مصاحبه ای که توسط سازمان حمایت از حقوق کارگران منتشر شده است، آمازون در مقابل سوال کارگر بیمار که خواسته بود برای معالجه محل کار خود را ترک کند، گفته شده است که «یا می تواند به خانه برود و شغل خود را از دست بدهد» یا «اینجا بماند و به کار خود ادامه دهد».

به گفته یکی دیگر از کارمندان آمازون، پری کانلی، مردی که دچار سکته مغزی شده بود در یک تریلر درگذشت.
پیکر بی جان کارگر آمازون پس از حدود ۲۰ دقیقه پیدا شد.
سازمان حمایت از حقوق کارگران گفت که به کارمندان دستور داده شده است که علیرغم اینکه کارگران زیر فشار کاری جان خود را از دست داده‌اند آنها به روال همیشگی به کار خود ادامه دهند که این امر باعث افزایش نگرانی در مورد رفتار آمازون با کارگران و کارمندان خود شده است.
کانلی بیان کرد:

آنها در واقع می آیند و به کارکنانشان می گویند که در مورد این وضعیت صحبتی نکنند و به کار خود ادامه دهند.»

کارگران این انبار در بسمر، آلاباما، در اوایل سال جاری تلاش کردند از طریق سازماندهی سندیکائی خود برای بهبود شرایط خطرناک کاری محل کارشان اقداماتی انجام دهند ، اما ظاهرا با ۱۸۹۸ رای مخالف در برابر ۷۳۸ رای موافق در این کار موفق نشدند.
اداره نظارت مستقل ایالات متحده که مسئول مسائل مربوط به شرایط کاری است بعداً دریافت که آمازون به طور غیرقانونی در رای گیری اتحادیه مداخله کرده است و دستور رأی‌گیری جدیدی را در ۲۹ نوامبر صادر کرد.

علاوه بر گزارش‌هایی مبنی بر مرگ این دو کارگر، سازمان حمایت از حقوق کارگران (More Perfect Union) مدعی شد که تنها در سال ۲۰۲۱، ۶ نفر در همان کارخانه جان خود را از دست دادند و آمازون را به تلاش برای سرپوش نهادن بر این وضعیت اسفناک متهم کرد.
این سازمان حمایت از حقوق کارگران (More Perfect Union) اعلام کرد که مدتهاست ادعاهای خود را به آمازون ارائه کرده است، اما این غول آنلاین از پاسخ دادن به سوالات آنان سر باز می‌زند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: