پرش به محتوا

خانم رئیس جمهور دزد عفو شد!

در بحبوحه تشدید رقابت انتخابات ریاست جمهوری
رئیس جمهور سابق کره جنوبی مورد عفو قرار گرفت
وزارت دادگستری کره جنوبی امروز اعلام کرد رئيس جمهور مون جائه، پارک گئون‌های را که به اتهام فساد مالی زندانی شده بود، مورد عفو قرار داد.

رئیس جمهور سابق کره جنوبی مورد عفو قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری رویترز، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی امروز پارک گئون های، رئیس جمهور پیشین این کشور را مورد عفو قرار داد.


وزارت دادگستری کره جنوبی امروز اعلام کرد در بحبوحه تشدید رقابت برای انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، مون جائه، پارک گئون‌های را که به اتهام فساد مالی زندانی شده بود، مورد عفو قرار داد.


پارک گئون های، ۶۹ ساله، اولین رئیس جمهور کره جنوبی بود که پس از رای گیری در پارلمان این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی جهت استیضاح وی بر سر رسوایی مالی در دو شرکت کره‌ای از جمله شرکت سامسونگ، دادگاه قانون اساسی وی را از قدرت برکنار کرد. در ماه ژانویه، دادگاه عالی کره جنوبی پارک گئون‌های را به جرم دریافت رشوه از کار برکنار کرد و وی را به ۲۰ سال حبس محکوم کرد.

دفتر ریاست جمهور کره جنوبی اعلام کرد تصمیم برای عفو پارک گئون‌های به منظور عبور از تاریخ ناگوار گذشته، پیشبرد وحدت ملی و اتحاد جهت آینده این کشور گرفته شده است.


سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی همچنین تاکید کرد:”امیدوارم این موضوع فرصتی را برای کنار گذاشتن اختلاف نظر‌ها و گشایش دوره جدیدی از وحدت و یکپارچگی کشور فراهم کند. “

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: