پرش به محتوا

پزشکان خواستار آزادی فوری جولیان آسانژ شدند

گروه بین‌المللی «پزشکان برای آزادی آسانژ» روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای سرگشاده به بارنابی جویس، معاون نخست‌وزیر استرالیا، از رئیس حزب ملی این کشور خواست که بر دولت انگلیس فشار آورد تا جولیان آسانژ را آزاد کند.

ما گروه بین‌المللی پزشکان برای آزادی جولیان آسان از شما به خاطر اظهارات اخیر تان در مورد لغو استرداد آسانژ به آمریکا تشکر می کنیم می خواهیم به خاطر این موضع‌گیری انسانی و صحیح به شما تبریک بگوییم.

ما گروهی متشکل از ۳۰۰ پزشک و متخصص بهداشت از سراسر جهان هستیم که نگران سلامت جولیان آسانژ و دموکراسی در کشورهای خود هستیم. از نوامبر ۲۰۱۹، ما به دولت‌های بریتانیا، استرالیا و ایالات متحده نامه نوشته‌ایم و هشدار داده‌ایم که جولیان آسانژ  به لحاظ روحی و جسمی در وضعیت شکننده‌ای به سر می‌برد و ممکن است به دلیل حبس وی در بریتانیا و عدم درمان بیماری های روحی و جسمی در زندان لندن و تحویل احتمالی وی به ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست بدهند. 

ما به دلایل پزشکی بسیار اضطراری خواستار آزادی فوری جولیان آسانژ روزنامه‌نگار و ناشر استرالیایی هستیم٬ او در طول زندگی خود به یک مبارزه غیر خشونت آمیز دست زده و به علت افشاگری در زندان به سر می‌برد.  (…)

اکنون که آقای آسانژ سکته کوچکی داشته و علائم آسیب بیماری عصبی را از خود بروز می دهد ما از شما درخواست می‌کنیم که  جنابعالی به عنوان معاون نخست وزیر استرالیا  از دولت بریتانیا درخواست کنید که جولیان آسانژ را از زندان فوق امنیتی در لندن فورا آزاد شود.

شما اخیراً به نکته بسیار مهمی اشاره کردید: آقای جولیان آسانژ چه در بریتانیا و چه در استرالیا مرتکب هیچ جرم و جنایتی نشده است ایشان فقط به خاطر منتشر کردن اسنادی در مورد جنایات جنگی در زندان به سر می‌برد.جولیان آسانژ در بریتانیا متهم به هیچ جرم و جنایتی نمی باشد.

علاوه بر این اتهام جاسوسی که توسط ایالات متحده به جولیان آسانژ نسبت داده می شود در اساس ماهیت سیاسی دارد۰ 

همانطور که قبلا هم یادآور شدیم سکته قلبی و یا بیماری‌های عصبی نتیجه پیگرد ها و حبس این فرد در زندان فوق امنیتی لندن به درخواست ایالات متحده آمریکا می باشد .

مهمترین نکته این است که دولت ایالات متحده آمریکا در تعهد به اصطلاح جدی که به دادگستری بریتانیا داده است این حق را برای خود محفوظ داشته که آقای آسان را در امنیتی ترین زندان های خود  ADX Florence، و زیر سخت‌ترین شرایط بازداشت نگهداری کند هر دو این رفتارهای ایالات متحده آمریکا ناقض قوانین کنوانسیون علیه شکنجه است که دولت استرالیا یکی از امضاکنندگان این کنوانسیون می‌باشد.(…)

نگرانی های پزشکی ما قبلاً توسط همکاران شما به عنوان موارد اغراق آمیز رد شده بود٬ این ارزیابی همکاران شما غلط بود. در مورد آسیب شناسی قلبی و عروقی تجربه نشان داد که ما حق داریم٬ بنابراین، ضروری است که آقای آسانژ فورا از زندان آزاد شود، اگر جولیان آسانژ همچنان در زندان باقی بماند یعنی جایی که سلامتی وی مستقیماً در خطر است این احتمال بسیار بالاست که بیماری او شدیدتر شده و جان او به خطر بیفتد و در زندان بریتانیا نیازهای پیچیده پزشکی او برآورده نمی شود، او نیازمند برخورداری از مراقبت‌های پزشکی با کیفیت و مستقل در خارج از زندان می باشد(…)

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: