پرش به محتوا

چاپ کتاب سفید توسعه دموکراتیک هنگ کنگ تحت اصل یک کشور دو نظام

دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین دوشنبه 20 دسامبر/ 29 آذر کتاب سفید «توسعه دموکراتیک هنگ کنگ تحت اصل «یک کشور- دو نظام»» را منتشر کرد. این کتاب با مرور همه جانبه از ظهور و روند توسعه دموکراسی منطقه اداره ویژه هنگ کنگ، بار دیگر اصول و مواضع دولت مرکزی چین در توسعه دموکراسی منطقه هنگ کنگ را تشریح کرد.

در این کتاب سفید آمده است، در هنگ کنگ پیش از این تحت حکومت استعماری بریتانیا دموکراسی وجود نداشت. دولت چین اعمال حاکمیت بر هنگ کنگ را از سر گرفته، سیاست «یک کشور، دو نظام» را اجرا کرده، سیستم دموکراتیک منطقه اداری ویژه هنگ کنگ را ایجاد کرده و از توسعه و بهبود مستمر آن در عمل حمایت کرده است. عزم، صداقت و تلاش های عظیم حزب کمونیست چین و دولت چین برای استقرار دموکراسی در هنگ کنگ ثابت و برای همه آشکار است.

در این کتاب سفید تاکید شد: در سال های اخیر، فتنه گران هنگ کنگ و نیروهای ضد چینی با هدف به دست گرفتن قدرت حاکمیت هنگ کنگ و اجرای «انقلاب رنگی»، از خط قرمز اصل «یک کشور، دو نظام» تجاوز کرده و به یک سری عملیات تخریبی در قانون مداری هنگ کنگ، امنیت ملی چین و صلح و ثبات هنگ کنگ پرداختند. واقعیات بارها نشان داده است که، فتنه گرایان و نیروهای بیگانه پشت آن ها عاملان اصلی برای مانع سازی توسعه دموکراسی هنگ کنگ هستند.

این کتاب سفید افزود: راهبرد «یک کشور، دو نظام» به عنوان یک کار پیشگامانه بزرگ حزب کمونیست چین، در روند عملی شدن آن در هنگ کنگ به موفقیت بزرگ رسیده و در عین حال نیز به قدرت حیاتی و انعطاف پذیری قوی دست یافته است. حزب کمونیست چین و دولت چین در مدیریت خاک اصلی که نظام سوسیالیستی در آن اجرا می شود و منطقه هنگ کنگ که نظام سرمایه داری را اجرا می کند، اعتماد، خرد و توانایی دارد و طبق وضعیت واقعی هنگ کنگ، نظام دموکراسی این منطقه را تکمیل و توسعه می بخشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: