پرش به محتوا

اوضاع انسانی غزه بسیار خطرناک است

سازمان ها و گروه های حقوق بشری فلسطینی در بیانیه ای، نسبت به اوضاع بحرانی نوار غزه که به دلیل محاصره غیرانسانی از سوی اسرائیل برای آن پیش آمده، هشدار دادند و تاکید کردند که غزه در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارد.

به گزارش امروز (یکشنبه) مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سازمان های فلسطینی پس از یک نشست مشترک، در بیانیه ای اعلام کردند که نوعی تعلل و تاخیر در اقدامات لازم برای پایان دادن به محاصره غزه و آسودگی خاطر مردم وجود دارد که هر لحظه ممکن است اوضاع این منطقه را درآستانه انفجار قرار دهد.

در این بیانیه آمده است: پایان دادن به محاصره از سوی اسرائیل حق ملت فلسطین است و لطف و منت دشمن از سوی اسرائیل نیست و در ازای آن هیچ گونه بهای سیاسی پرداخت نخواهیم کرد و بر ضرورت دستیابی به وحدت ملی بین احزاب و جناح های فلسطینی تاکید می کنیم.

در این بیانیه آمده: ما از ابتکار الجزایر برای دعوت از جناح‌های فلسطینی به گفت‌وگوی ملی در این کشور استقبال می کنیم و بر این باوریم که اتحاد ملی در صحنه‌های رویارویی و مقابله با تجاوزات اسرائیل متجلی می‌شود و آنچه اکنون لازم است، تلاش برای شکل‌گیری رهبری ملی است که مسئولیت مقاومت در برابر شهرک‌سازی‌ها تمام تهدیدات و خطرات پیش روی آرمان فلسطین را بر عهده بگیرد.

رژیم صهیونیستی در پی بارها بمباران نوار غزه و عدم دستیابی به نتیجه مطلوب و تسلیم نشدن جنبشهای فلسطینی از سالها قبل، اقدام به محاصره غیر انسانی این باریکه کرده است.

سازمان ملل و دیگر سازمانهای حقوق بشری نسبت به محاصره غیر انسانی نوار غزه و کمبودهای دارویی و غذایی که مردم این منطقه را تهدید می کند، هشدار داده اند.

رژیم صهیونیستی با وجود فشارهای بین المللی همچنان به محاصره نوار غزه اصرار دارد و از ارسال هرگونه کمک به این منطقه و وارد شدن مواد غذایی و دارویی برای مردم فلسطین خودداری می کند.

گروههای فلسطینی بارها نسبت به محاصره نوار غزه هشدار داده اند و رژیم صهیونیستی را تهدید کرده اند که در مقابل این محاصره واکنش لازم را نشان خواهند داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: