پرش به محتوا

آمریکا در حالیکه با روسیه مذاکره میکند به اوکراین هم سلاح ارسال میکند

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد، دولت جو بایدن در نظر دارد تجهیزات نظامی آمریکا را که مختص به افغانستان بود، به اوکراین منتقل کند.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات اوکراینی و آمریکایی نوشت: تجهیزات آمریکا که قبل از سقوط کابل به افغانستان اختصاص یافته بود، قرار است به اوکراین منتقل برده شود.

براساس این گزارش، مقامات اوکراینی دولت ایالات متحده را تحت فشار قرار داده تا بالگردهایی از جمله Mi-۱۷ ساخت روسیه و سایر تجهیزات نظامی را که برای نیروهای امنیت ملی افغانستان در نظر گرفته شده بود، منتقل کند.

به نوشته وال استریت ژورنال، اوکراین همچنین ایالات متحده را برای ارائه سیستم های دفاع هوایی از جمله موشک های زمین به هوا استینگر تحت فشار قرار داده است.

آمریکا که همواره به دنبال راه‌هایی برای تحت فشار قراردادن روسیه به عنوان رقیب خود در شرق بوده، اکنون با طرح این ادعا که حضور نیروهای روس در مرز اوکراین تهدیدی برای این کشور محسوب می‌شود، به دنبال بهانه‌ای تازه برای ایجاد تنش در این منطقه و افزایش فشار بر روسیه است.

روسیه بارها عنوان کرده اقدامات نظامی‌اش در مرز با اوکراین اقدامات عادی نظامی است اما آمریکا و متحدانش همچنان قصد دارند شرایط مرز روسیه با اوکراین را پرتنش جلوه دهند.

آمریکا در حالی مدعی تحرکات جدی روسیه در مرز با اوکراین شده است که واشنگتن و کی ‌یف اخیرا به متحدان اروپایی‌شان اعلام کرده‌اند تحرکات نیروها در مرز با اوکراین نشان‌دهنده آمادگی جدید مسکو برای حمله به اوکراین است.

اوکراین از آمریکا خواسته تا حمایت‌های امنیتی فوری از جمله تبادل اطلاعاتی در دستورکارش قرار دهد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: