پرش به محتوا

در یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان۱۶ درصد از مردم در فقر زندگی می‌کنند

به نقل از روزنامه دست راستی و طرفدار دولت «دی ولت» آلمان، بر اساس ارزیابی انجمن مشترک رفاه در آلمان در سال ، 2020 ، 16.1 درصد مردم آلمان در زمره افراد فقیر قرار گرفتند که شامل حدود 13 میلیون نفر و رقمی بی سابقه محسوب می شود.

براساس این ارزیابی شکاف های رفاهی بین جنوب و بقیه جمهوری فدرال آلمان عمیق تر شده است.

به این ترتیب بر اساس ارزیابی های این نهاد مهم آلمانی نرخ فقر در طول همه گیری کرونا در آلمان رکورد بالایی را بدست آورده است. بر اساس بیانیه این انجمن رفاهی در برلین که روز گذشته منتشر شد حدود 16.1 درصد شهروندان ( 13.4 میلیون نفر) را باید در زمره فقرا قرار داد. «اولریش اشنادیر»، مدیر عامل این انجمن این را یک رکورد جدید غم انگیز دانست.

بر این اساس با نگاهی به سال 2006 می توان یک روند صعودی ثابت را در نرخ فقر شناسایی کرد که تا سال 2020 ادامه داشته است. در سال 2006 نرخ فقر حدود 14 درصد بوده است.

اشنایدر در عین حال گفت که با وجود همه گیری کرونا زلزله بزرگی در آمار مربوط به فقر در آلمان دیده نمی شود. به گفته وی حدود چهار پنجم جمعیت آلمان در سال 2020 این شانس را داشته اند که هیچگونه درآمدی را به دلیل بحران کرونا از دست ندهند و این ها شامل بازنشستگان، کارمندان دولت و کارکنان خدمات عمومی بوده اند.

نتایج این بررسی نشان می دهد که خانواده های دارای سه فرزند یا بیشتر(30.9 درصد)، تک والدین ( 40.5 درصد) همچنان بالاترین نرخ فقر را در بین خانوارهای آلمانی دارند. همچنین افراد بیکار ( 52 درصد) و افراد با مدرک تحصیلی پایین (30.9 درصد) به صورت نامتناسبی تحت تاثیراین شرایط قرار گرفته اند.

صاحب نظران در زمینه ی جامعه شناسی و مبارزه با فقر در آلمان معتقدند که آمار واقعی فقرا در آلمان بسیار بالاتر از ۱۶ درصد می باشد بنابر گزارشهای متعدد انجمن های مبارزه با فقر بخش وسیعی از مردم آلمان باید از کمک اجتماعی زندگی خود را بگذراند و چنین کمک اجتماعی برای گذران زندگی ناکافی است مجبورند به مراکز تامین مواد غذایی که مواد غذایی تاریخ گذشته و یا آسیب دیده را را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می دهد مراجعه کنند.

در عین حال بخش قابل توجهی از کسانی که دارای شغل های کم درآمد و قراردادهای موقتی هستند مجبورند برای گذران زندگی خود در کنار شغل اصلی به چند شغل دیگر نیز روی آورند تا بتوانند حداقل زندگی خود را تأمین کند.

تعداد زیادی از دانشجویان آلمانی نیز از کمک اجتماعی برای دانشجویان بهره مند می شوند این کمک‌ها را ناکافی دانسته و .مجبورند در کنار تحصیل به کارهای دانشجویی بپردازند و با وجود این در وضعیت نامناسبی قرار دارند

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: