پرش به محتوا

چین امادگی دارد که در صورت بروز درگیری نظامی در منطقه نیروهای آمریکایی را مورد هجوم خود قرار دهد. – احمد مزارعی

چین تهدید نمود که نیروهای امریکائی مدافع تایوان را مورد هجوم قرار خواهد داد
سایت المیادین لبنان، ۱۱ دسامبر ۲۰۲۱
مترجم: احمد مزارعی

روزنامه گلوبال تایمز چاپ چین امروز نوشت آمریکا توان تامین مخارج دفاع از تایوان را ندارد، این روزنامه تاکید کرد که چین امادگی دارد که در صورت بروز درگیری نظامی در منطقه نیروهای آمریکایی را مورد هجوم خود قرار دهد.
چین تهدید نمود که هرنیروئی را که آمریکایی ها برای دفاع از تایوان بفرستند مورد هجوم قرار خواهد داد.

این روزنامه از قول سخنگوی حزب کمونیست حاکم در چین اعلام نمود که پکن آماده است تا در صورت بروز درگیری نظامی در منطقه نیروی آمریکایی را مورد هجوم خود قرار دهد.
این روزنامه افزود «این تهدیدهای آمریکا حقیقی نیست زیرا آمریکا نمی تواند مخارج دفاع از تایوان را متحمل شود»
این تهدید چین در پی تعهد مشاور امنیت ملی آمریکا «جک سالیوان» آمد که تهدید نمود که:
«واشنگتن ابدا اجازه نخواهد داد که جنگ چین بر علیه تایوان اتفاق بیفتد»
روزنامه «گلوبال تایمز»متعلق به حزب کمونیست حاکم در چین به سولیوان هشدار داد که :
» بهتر است دهان گشاد خود را ببندد و بیش ازاین برای کشورش دردسر درست نکند»
چین اخیرا تبلیغات گسترده سیاسی و نظامی خود را بر علیه تایوان افزایش داده است تا سیادت چین را بر تایوان بپذیرد (۱) اما مسئولان جزیره تایوان خشمگین شده و بارها اعلام کرده اند که سیادت چین را بر خود قبول نخواهند کرد و آنها حق خود میدانند که همچون یک کشور مستقل در عرصه بین المللی شرکت کنند.
به نوبه خود وزیر دفاع سابق تایوان اظهارداشت که ناآرامی ها میان چین و تایوان بطور «بی سابقه ای از چهل سال به اینطرف افزایش یافته است». وی تاکید کرد که چین با نزدیک شدن سال ۲۰۰۵، توانائی انرا دارد که بطور کامل جزیره تایوان را به اشغال خود درآورد.
قابل ذکر است که «وانگ وینین»سخنگوی وزارت خارجه چین اخطار کرد که واشنگتن «ضرورت دارد نسبت به قضیه تایوان در گفتار و رفتار محتاطانه برخورد کند»
چندی پیش جو بایدن گفت ایالات متحده در برابر حمله چین به تایوان بوسیله نظامی دفاع خواهد کرد، چین تایوان را بخشی جدایی ناپذیر از کشور خود می داند.
امروز چین دموکراسی آمریکا را مشابه «اسلحه کشتار جمعی» دانست واین بعد از آن بود که رئیس جمهور آمریکا کنفرانسی را با نام»به خاطر دموکراسی»و نزدیکی کشورها نسبت به یکدیگر ترتیب داده بود.(۱) – توضیح زیرنویس از مترجم:بعد از درگیریهای طولانی در کشور چین میان چیانکایچک رئیس جمهور چین سابق که از پشتیبانی امریکا و انگلیس برخوردار بود و حزب کمونیست چین به رهبری مائو تسه تونگ در سال ۱۹۴۸، سرانجام چیانکایچک شکست خورد و به تایوان فعلی گریخت که بخشی از خاک چین به حساب می آمد و مورد حمایت مجدد امریکا و انگلیس قرار گرفت ، اکنون چین در نظر دارد این جزیره را به خاک خود ملحق کند، امریکا میخواهد اگر بتواند در تایوان پایگاهی نظامی به وجود بیاورد تا بتواند چین را مورد تجاوزات سیاسی و نظامی خود قرار دهد که بنظر میرسد خیالبافانه باشد و چین قدرتمند کنونی چنین اجازه ای را نخواهد داد.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: