پرش به محتوا

یک دروغ دیگر اتحادیه اروپا هم برملا شد.

حضور رئیس جمهوری بلاروس در بین پناهجویان در مرز لهستان

به گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهوری بلاروس روز جمعه به مناطق مرزی این کشور با لهستان که در حال حاضر پناهجویانی از برخی کشورهای خاورمیانه در آنجا تجمع کرده‌اند، سفر کرد.

لوکاشنکو از  مرکز لجستیکی و حمل و نقل «بروزگی» در منطقه مرزی که پناهجویان در آنجا سر پناه یافته‌اند، بازدید کرد و از این مسئله اطمینان یافت که مردم پناهجو به کمک‌های انسان دوستانه مرتب و ارائه کمک‌های پزشکی دسترسی داشته باشند.   

رئیس جمهوری بلاروس همچنین در سخنانی در میان پناهجویان، از دولت لهستان خواست تا به این مردم اجازه بدهد تا از خاک این کشور عبور کرده و طبق خواسته خود به کشور آلمان برسند. به عقیده وی، مشکل مهاجرت کنونی به راحتی قابل حل و فصل است، ولی متأسفانه به یک مسئله سیاسی علیه بلاروس تبدیل شده است.

لوکاشنکو همچنین از مردم لهستان خواست تا رهبران کشورشان را از عدم موافقت خود با اقدامات آنها علیه مردم مهاجر مطلع سازنند. وی گفت: «من می‌دانم که مردم لهستان از سیاست ائتلاف حاکم بر کشورشان رضایت ندارند و دولت لهستان برای منحرف کردن اذهان عمومی از این مشکل، حمام خون در مرزهای ما براه انداخته‌ است.»

وی همچنین یادآور شد که اتحادیه اروپا باید هزینه انتقال پناهجویان از بلاروس به کشورهای مبداء خود با استفاده از خطوط هواپیمایی این کشور را بپردازد. به گفته وی، مقامات اروپایی از تخصص بودجه در این زمینه خبر داده‌اند، ولی مینسک تاکنون حتی یک کوپک هم دریافت نکرده است.

لازم به یادآوری است که در حال حاضر حدود 200 نفر از پناهجویان عراقی در فرودگاه بین المللی مینسک منتظر هستند تا بتوانند به کشور خود بازگردند، ولی طبق اطلاعات دولت بلاروس، اتحادیه اروپا از قبول هزینه سفر آنها خودداری می‌کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: