پرش به محتوا

حمایت تمام قد کوبا از تصمیم نیکاراگوئه مبنی بر خروج از سازمان کشورهای آمریکایی.

به گزارش رد گلوب، وزارت امور خارجه کوبا در بیانیه ای در حمایت از تصمیم نیکاراگوئه مبنی بر فسخ امضای منشور سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) و خروج از این سازمان چندملیتی گفت: کوبا در مورد خروج نیکاراگوئه از سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) بر حمایت و همبستگی خود با مردم نیکاراگوئه و دولت نیکاراگوئه تاکید می کند. .
مینرکس با بیان اینکه این سازمان متعلق به ایالات متحده است، گفت: «سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) در بسیاری از موارد در برابر کودتا در منطقه ما سکوت اختیار کرده است، در ضمن این سازمان در تلاش برای تحریم ها، انزوا و مداخله نظامی شراکت داشته و از تهاجم اقتصادی امپریالیستی حمایت کرده است.» سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) ابزار مفیدی برای «به راه انداختن کودتای مهندسی شده در کشور چند ملیتی بولیوی بود، که منجر به استفاده از زور برای برکناری مقامات و نهادهای منتخب مردم بولیوی بود.»

در این اعلامیه آمده است که روابط نیمکره ای مستلزم دگرگونی عمیق مبتنی بر رعایت دقیق قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد، «شامل اصول تعیین سرنوشت و استقلال مردم، عدم مداخله در امور داخلی و برابری حاکمیتی» است.

در پایان این بیانیه آمده است: «تنها راه ممکن اتحاد و یکپارچگی منطقه‌ای و همچنین تعهد مشترک به اعلام رسمی آمریکای لاتین و کارائیب به عنوان منطقه صلح است که در ژانویه ۲۰۱۴ در هاوانا امضا شد».

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: