پرش به محتوا

مرکل از براندازی تا رواندازی!

در حالیکه آمریکا و اروپا بویژه آلمان مرکل در فصل تابستان گذشته تمامی سعی و تلاش خود را برای ایجاد یک آشوب داخلی در بلاروس به کار بردند و حتی کار به مسلح کردن اپوزیسیون توسط سازمان سیا کشید و امکانات کودتا و حمله نظامی نیز در نظر گرفته شد و پس از شکست این فعالیت‌های ««بشردوستانه» تحریم های سنگین غرب علیه مردم بلاروس شروع شد، امروز همین خانم مرکل که کمتر از سر بریده لوکاشنکو را قبول نداشت در تماس با رئیس جمهور بلاروس عملاً وی را به عنوان رئیس جمهور بلاروس به رسمیت شناخت و با استقبال از همکاری با لوکاشنکو و تشکر از او قول کمک مالی به «دیکتاتور اروپا» را داد!

دارودسته مرکل و شرکا به خوبی می‌دانند نه آنها دمکراتند و نه لهستان، اکرائین، لیتوانی و دیگر آشغال کله‌های فاشیست حاکم بر این کشورها یک روده راست دارند و نه لوکاشنکو دیکتاتور و مستبد سرکوبگری است که آنها به دیوار نقاشی کرده‌اند. این تجربه نشان میدهد اتحادیه اروپا دروغگو و شیادی بیش نیست، وقتی انسان‌هائی که از جنگ و فقری که غربی ها در کشورهایشان بوجود آورده‌اند میگریزند تا شاید در اروپا در وضعیت بهتری زندگی کنند، مرزهایشان را می‌بندند، حصار فلزی و برقی میکشند، به گلوله می‌بندند، و مورد ضرب و شتم قرارشان میدهند. میگذارند در سرما بمیرند بر خلاف قواعد بین المللی و قوانین تصویب شده در سازمان ملل، آنان را به کشورهایشان راه نداده و یا بدون بررسی پرونده و تقاضای پناهندگی شان اخراجشان میکنند، اروپا این قوانین را با وقاحت تمام زیر پا می‌نهند و هرچه با پناهجویان می‌خواهد می‌کنند، میلیاردها یورو به رژیم آدمخوار و متجاوز اردوغان کمک مالی میکند تا جلوی ورود پناهجویان به اروپا را بگیرد و در عوض دست این وحشی را باز می‌گذارد تا به سوریه و عراق تجاوز نظامی کند و خاکشان اشغال و منابع ملی آن کشورها را غارت کند، بعد لوکاشنکو میشود دیکتاتور اما اردوغان شریک راهبردی اتحادیه اروپا! البته این تصور را نباید ایجاد کرد که دشمنی تیم مجرب لیبرال دمکرات ها و نژادپرستان و فاشیست های اتحادیه عابد و زاهد و مسلمانا شده است و دست از سر روسیه وبلاروس بر خواهد داشت، اکنون تنها از بد زمان و هوشیاری شرق مرکل از براندازی به رواندازی افتاده است.

به گفته منابع خبری در برلین، آنگلا مرکل در دومین گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری بلاروس ارائه کمک مالی آلمان به مینسک برای ساخت پناهگاهی برای مهاجرین حاضر در مرز بلاروس و امکان بازگرداندن آنها به کشوریشان را بررسی کرد.
به گزارش خبرگزاری «نووستی»، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهوری بلاروس و «آنگلا مرکل» کفیل موقت صدراعظمی آلمان برای دومین بار طی روزهای گذشته مذاکراتی تلفنی انجام داده و روند اوضاع پیرامون مشکل مهاجرین در مرزهای بلاروس با کشورهای عضو اتحادیه اروپا را مورد بررسی قرار دادند.

در مینسک جزییات بیشتری درباره محتوای مذاکرات لوکاشنکو و مرکل اعلام نشده است.

این در حالی است که نشریه بیلد آلمان به نقل از منابع خبری خود یادآور شده که در جریان این مذاکرات تلفنی، آنگلا مرکل ظاهراً ارائه کمک مالی به دولت بلاروس در رابطه با بحران پناهجویان را بعید ندانسته تا اردوگاه موقتی برای اسکان مهاجرین پشت مرز بلاروس و لهستان ساخته شود. علاوه بر این، گویا صحبت از تلاش مقامات مینسک برای بازگشت مهاجرین به کشورهای خود نیز مطرح شده است.

روز چهارشنبه سخنگوی دولت آلمان اعلام کرده بود که مقامات برلین ادامه مذاکرات با رهبر بلاروس برای ارائه کمکهای انسان دوستانه به پناهجویان را ضروری می‌دانند.

نخستین مذاکرات تلفنی لوکاشنکو و خانم مرکل در تاریخ 15 نوامبر (24 آبان ماه) انجام شده بود. در جریان این مذاکرات که حدود 50 دقیقه بطول انجامید، برخی مشکلات در روابط مینسک و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در وهله نخست، وضعیت پناهجویان کشورهای خاورمیانه در مرزهای مشترک بلاروس با لهستان، لیتوانی و لتونی مورد بحث قرار گرفته و راه‌های ممکن برای حل و فصل این مشکل و کاهش وخامت اوضاع در خطوط مرزی بررسی شده بود.

پیش از این اعلام شد که به دستور رئیس جمهوری بلاروس، یک انبار حمل و نقل و لجستیکی در نزدیکی مرز لهستان، برای اسکان موقت پناهجویانی که مایل هستند آماده شده و آب آشامیدنی، لوازم بهداشتی و غذای گرم برای این افراد فراهم شده است.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: