پرش به محتوا

الجزیره: گروه موسوم به «جنبش آزادی» دو افسر موساد را ربوده است

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره

اسارت دو افسر اسرائیلی بدست گروه «جنبش آزادی»

گروه موسوم به «جنبش آزادی» اعلام کرد دو افسر موساد اسرائیل را که در خارج مأموریت‌های امنیتی محرمانه داشته اند، به اسارت گرفته است.

شبکه تلویزیونی الجزیره در بخشی از برنامه «ما خفی اعظم» درباره جزئیات مستند فرار شش زندانی فلسطینی از زندان جلبوع اسرائیل ویدئویی پخش کرد که در آن، گروه موسوم به «جنبش آزادی» اعلام می‌کند، دو را که از افسران سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) هستند و در خارج مأموریت‌های امنیتی محرمانه داشته اند، به اسارت گرفته است.

در بخشی از این ویدئو، یک افسر اسرائیلی به اسم «دیوید بن روزی» در حالی که در یک جای نامعلوم لباس اسارت به تن دارد و خود را کارشناس پتروشیمی معرفی می‌کند، می‌گوید: «ما دو نفر اسرائیلی اینجا هستیم. ما به کمک نیاز داریم. حال ما را می‌بینید؛ ما در وضع وحشتناکی هستیم. دوست من آقای بیری در وضع سلامتی خوبی قرار ندارد و بیمار است و ما هیچ چیزی در اختیار نداریم. لطفا به ما کمک کنید».

اسم فرد دیگر «دیوید بیری» اعلام شده است. گروه جنبش آزادی تصاویر مربوط به پاسپورت دیوید بیری و عکس گذرنامه او را منتشر کرده است. او ساکن شهرک یهودی نشین «معالی آدومیم» در قدس است.

در بخش دیگری از تصاویر، دیوید بیری لحظاتی قبل از به گروگان گرفته شدن نشان داده می‌شود. این گروه اعلام کرده است پس از گروگان گرفتن بیری او را به مکان امنی منتقل کرده است. دیود بیری در بخشی از فیلم اسارتش می‌گوید: «حالم خوب نیست به من یک لیوان آب بدهید».

به گزارش الجزیره، گروه جنبش آزادی محل گروگان گرفتن این دو افسر اسرائیلی را اعلام نکرده و آزادی آن‌ها را منوط به آزادی اسرای فلسطینی دانسته است. دولت اسرائیل نیز تا کنون رسما هیچ واکنشی به این ویدئو و درخواست گروه جنبش آزادی نشان نداده است.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: