پرش به محتوا

فرصتی دیگر برای مقروض کردن هر چه بیشتر کشورهای جهان.

اگر شما نیز مانند بسیاری از انسان های خوش قلب گمان می برید که فعالیت‌هایی که در سطح بین المللی توسط شرکت ها و دولت های سرمایه داری برای حفظ محیط زیست صورت می‌گیرد واقعاً درجهت نجات کره زمین می باشد و نه پر کردن جیب سرمایه داران بزرگ جهان باید به این نکته نیز آگاه باشید که سرمایه داری هرگز کاری را از سر مهر و محبت به بشریت و یا کره زمین انجام نمی دهد. از جمله این فعالیت‌ها گذراندن قوانین سنگین در مورد رعایت قوانین حفظ محیط زیست و نوسازی صنایع کشاورزی در کشور های جهان است، قوانینی که رعایت کردن آنها طبعاً اجباری و اجرای آن مبالغ غیر قابل تصوری هزینه در بر خواهند داشت این هزینه‌ها را باید کشورهای جهان سوم و در حال توسعه از خزانه های بپردازند که همین حالا توانایی پرداخت هزینه های عادی خود را نیز ندارند. این معامله به وسیله جدیدی برای پر کردن جیب سرمایه‌داری و امپریالیسم در سطح بین الملل بویژه جناح سبز آن تبدیل شده است یک دکان جدید با سودی هنگفت با پوششی انسان‌دوستانه ماشین چاپ پول برای اقلیت یک درصدی که کره زمین را به این .روز انداخته و تمامی ثروتهای عمومی آن را غارت کرده است

دفتر محیط زیست سازمان ملل: بیشتر کشورها بودجه کافی برای مقابله با تغییرات آب و هوا ندارند

دفتر محیط زیست سازمان ملل روز پنج شنبه 4 نوامبر با انتشار گزارشی خاطر نشان کرد که علیرغم افزایش سیاست ها و طرح های مربوط به مقابله با تغییرات آب و هوا، پیشرفت مالی و اجرایی واقعی هنوز تا سطح مورد نیاز فاصله دارد. بیشتر کشورها از فرصت‌های بهبود اقتصادی پس از شیوع کرونا استفاده نکرده و نتوانسته‌اند در عین اولویت ارتقای رشد اقتصادی سبز، توانایی خود را برای انطباق با اثرات آب و هوایی مانند خشکسالی، طوفان و آتش‌سوزی‌های جنگلی تقویت کنند.

اینگر اندرسن، مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، گفت: «جهان تلاش‌ها برای کاهش گازهای گلخانه‌ای را افزایش می‌دهد، اما این تلاش‌ها هنوز برای رسیدن به اندازه لازم فاصله دارد. در عین حال، کشورها باید تلاش‌ها برای مقابله با تغییرات آب و هوا را بیشتر کنند. حتی اگر به انتشار گازهای گلخانه‌ای پایان داده و هرگونه انتشار کربن را مسدود کنیم، تاثیر تغییرات آب و هوا در چند دهه آینده با ما خواهد بود. ما در مقابله با تغییرات آب و هوا به اقدامات فوری نیاز داریم.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: