پرش به محتوا

شکست دزدی دریایی آمریکا؛ برخورد قاطع نیروی دریایی سپاه با ناو آمریکایی

به گزارش راشا تودی آلمانی، سپاه پاسداران ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای ویژه در تلاش آمریکا برای ربودن نفتکش ایرانی در خلیج عمان شکست خوردند.
گزارش ها حاکی از آن است که ارتش آمریکا روز چهارشنبه یک نفتکش ایرانی بارگیری شده با نفت خام را در خلیج عمان توقیف کرد تا محموله نفتکش ایرانی را به یک نفتکش دیگر بارگیری کند.

سپاه پاسداران ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که قایق‌های تندرو این کشتی یک کشتی نظامی آمریکایی را در خلیج عمان که ادعا می‌شد قصد داشت نفت ایران را تصاحب کند، رهگیری کردند.

بر این اساس، گفته می‌شود که ارتش آمریکا روز چهارشنبه نفتکش ایرانی بارگیری شده با نفت خام را در خلیج عمان توقیف کرده است تا محموله نفتکش ایرانی را پس از ورود به مقصد نامعلومی به نفتکش دیگری بارگیری کند.
در پاسخ، به گفته منابع ایرانی، یگان‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران عملیات هلی‌کوپتری را بر روی عرشه کشتی ناشناس انجام دادند و بدین ترتیب کنترل کشتی را به دست گرفتند.
سپاه پاسداران گفت: نیروهای ویژه آنها بر روی عرشه نفتکش دوم فرود آمدند و آن را به سمت آب های ایران منحرف کردند.
گفته می شود نیروهای آمریکایی بیهوده تلاش کرده اند تا نفتکش را با هلیکوپترها و کشتی های جنگی ردیابی کنند تا از ورود آن به آب های ایران جلوگیری کنند.
به گزارش پرس تی وی، این نفتکش در حال حاضر در آب های ایران و تحت حفاظت نیروی دریایی سپاه است.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین اعلام کرد که گزارشات مربوط به این حادثه را مورد توجه قرار داده است اما در حال حاضر قادر به ارائه هیچ اطلاعاتی نیست.

بر اساس اظهارات ایران، نیروی دریایی ارتش ایران به تازگی موفق به دفع حمله دزدان دریایی به یک نفتکش شده است.
به گزارش رسانه های داخلی ایران، از قرار نفتکشی در خلیج عدن در جنوب یمن بود که چهار قایق راهزنان در مسیر حرکت به سمت تنگه باب المندب قصد ربودن نفتکش را داشتند.
یک یگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شلیک گلوله های اخطاری به سمت دزدان دریایی از این اقدام جلوگیری کرد.


شکست دزدی دریایی آمریکا

برخورد قاطع نیروی دریایی سپاه با ناو آمریکایی

شبکه تلويزيوني العالم اعلام کرد با اقدام به موقع و مقتدرانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران توسط آمریکا ناکام ماند.

به گزارش رادیوی دولتی ایران ؛ شبکه تلوزيوني العالم اعلام کرد با اقدام به موقع و مقتدرانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران توسط آمریکا ناکام ماند.
آمریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب‌های دریای عمان مصادره و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.
همزمان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.
در ادامه نیرو‌های آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیرو‌های جان برکف سپاه ناکام ماندند.نیرو‌های آمریکایی مجددا با استفاده از چند ناو جنگی تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند.  این نفتکش هم اکنون در آب‌های سرزمینی ایران است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه اینترنتی نشریه نیوزویک روز چهارشنبه به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی ضمن تأیید توقیف یک فروند نفتکش توسط نیروهای ایرانی در دریای عمان مدعی شد که نیروهای آمریکایی تنها نظاره‌گر توقیف نفتکش بوده و برخلاف اظهارات طرف ایرانی تلاشی برای جلوگیری از توقیف آن صورت نداده‌اند.

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده، به نیوزویک گفت: «ما ادعاهای ایرانی‌ها مبنی بر اینکه آنها اجازه نداده‌اند که ما این نفتکش را پس بگیریم، تکذیب می‌کنیم. این اتفاق هفته گذشته رخ داد. نیروهای ایالات متحده در خلیج عمان نظاره‌گر توقیف نفتکش توسط نیروهای ایرانی بودند.»

وی در ادامه در خصوص صحنه توقیف نفتکش اظهار داشت: «حدود 10 قایق تندروی ایرانی [در صحنه] بودند و نفتکش را محاصره کردند. یک بالگرد در اطراف آن پرواز می‌کرد. نیروهای ایالات متحده تنها صحنه را نظاره کرده و با نیروهای سپاه پاسداران مقابله نکردند.»

این مقام آمریکایی در توضیح اینکه چرا آمریکا هفته گذشته اطلاعاتی در خصوص توقیف نفتکش توسط نیروهای در دریای عمان منتشر نکرده است، مدعی شد: «ما به دلیل برخی حساسیت‌ها از این کار خودداری کردیم. اکنون ایران این خبر را علیه ما دست به دست می‌کنند که اجازه نداده است ما آن کشتی را پس بگیریم. در حالی که بسیار واضح است که نیروهای ما صرفاً نظاره‌گر بودند.»

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی منتشر می‌شود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار یک ویدیوی رسمی ماجرای توقیف نفتکش را به طور کامل به تصویر کشید تا هرگونه تلاش آمریکایی‌ها را برای مخدوش کردن واقعیت‌ها خنثی شود.


واکنش آمریکا به اخبار ربودن نفت ایران

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران در یک نشست خبری مدعی شد که کشورش هیچ تلاشی برای سرقت نفت ایران نکرده و نیروهای آمریکایی در ماجرای توقیف نفتکش در دریای عمان صرفاً نظاره‌گر بوده‌اند.

جان کربی در این خصوص به خبرنگاران گفت: «ادعاهای ایرانی‌ها کاملاً نادرست است. هرگز چنین تلاشی [برای سرقت نفت ایران] انجام نشده است. نیروهای ایالات متحده هرگز تلاش نکرده‌اند که آن نفتکش را بازپس بگیرند یا توقیف کنند.»

وی ادامه داد: «آنها یک کشتی تجاری را توقیف کردند و ما نیروهای ما فقط نظاره‌گر بودند. ما برخلاف ایرانی‌ها قانونی رفتار کردیم.»

سخنگوی پنتاگون در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نفتکش توقیف شده متعلق به کدام کشور بوده است، اظهار داشت: «ما می‌دانیم که آن نفتکش متعلق به کدام کشور است، اما به ما ارتباطی ندارد. این موضوع به آن کشور مربوط می‌شود. آن کشور می‌تواند واکنش نشان دهد.»

جان کربی در پایان از ارائه جزئیات بیشتر طفره رفت و اعلام کرد: «من اطلاعات بیشتری در این مورد ندارم. سنتکام [فرماندهی نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا] با جزئیات بیشتری در مورد آن نفتکش صحبت خواهد کرد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: