پرش به محتوا

فرصت ها را غنیمت بشمارید

قانون معروف به قانون «اصلاحات پلیس جورج فلوید» توسط حزب دموکرات در ۲۴ فوریه ۲۰۲۱ به منظور مبارزه با خشونت بیش از حد و رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا در برخورد با اقلیت‌ها به مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه شد.
این پیش نویس در مجلس نمایندگان که تحت کنترل دموکرات ها بود با اکثریت محدود ۲۲۰-۲۱۲ رای به تصویب رسید، اما جمهوری خواهان توانستند در سنا با اکثریت خود مانع تصویب نهائی این قانون شوند.

فرصت ها را غنیمت بشمارید

مشارکت در «دادگاه بین المللی در مورد نقض حقوق بشر علیه سیاه پوستان، اسپانیایی تبارها و مردمان بومی» در نیویورک

از مومیا ابوجمال


یک سال پیش، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای جهان شاهد حمایت گسترده عمومی از قوانین جدید برای مهار ترور پلیس علیه مردم بودند.
این موج با تصاویر ویدئویی قتل جورج فلوید آمریکایی آفریقایی تبار به راه افتاد.
ویدیوی از یک تلفن همراه که یک مرد سیاهپوست را در حال جان سپردن در حالی که گریه میکرد و مادرش را صدا میزد نشان می‌دهد، قلب‌های سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داد و انگیزه‌ای برای قوانینی علیه خشونت پلیس ایالتی آمریکا شد.
خلق و خوی آشفته ناشی از این اعتراض توده ای چند قومیتی، این موضوع را به موضوع نگرانی ملی تبدیل کرد و نیاز به راه حلی جامع از سوی کنگره آمریکا داشت.
اما در کنگره آمریکا این موضوع به طور سیستماتیک متوقف شد.


سیاستمداران چانه زدند و منتظر ماندند تا اعتراضات فروکش کند و تظاهرکنندگان به خانه هایشان بروند.
در حالی که رسانه ها به رویدادهای جدید و دیدنی می پردازند، سیاستمداران به آرامی اما با اطمینان «قانون علیه خشونت پلیس» مسکوت گذاشتند و آن را خفه کردند و آن را به در وضعیت مرگ خاموش و غم انگیزی رها کردند.
چرا باید در دادگاه بین المللی به این موضوع رسیدگی کنیم؟
زیرا واقعیت‌ها به ما یادآوری می کند که زندگی سیاه پوستان در آمریکا در آن زمان و اکنون چقدر مخاطره آمیز است.
قرن‌ها ما سیاه‌پوستان و متحدانمان علیه لینچ سیاهان و بوسیله طومارها و درخواست‌ها به کنگره با این تبعیض مبارزه کردیم، اما سناتورها و نمایندگان مجلس با سکوت خود آنها را خفه کردند.
در واشنگتن، هژمونی برده داران با چنگال آهنین حکومت میکرد تا اینکه امواج قدرتمند جنبش های آزادی سیاه پوستان و جنبش ضد جنگ بسیاری از آن را از بین برد.
اما برتری سفیدپوستان چهره‌های زیادی دارد و به زودی در پوشش نئولیبرالیسم لغزید تا جنگی را علیه جوامع فقیر و سیاه‌پوست به راه بیندازد و نخبگان سفیدپوست مکرراً موفق شده‌اند سیاه‌پوستان را به عنوان متحدان خود جذب کنند.
این نئولیبرال‌ها صنعت سرکوب را که زندان‌های جدیدی در سراسر مناطق روستایی ایالات متحده ساخته بود، احیا کردند.
برای توجیه هزینه‌های هنگفت، رسانه‌های شرکتی کمپین تبلیغاتی را راه‌اندازی کردند که در خدمت شیطان‌سازی سیاه‌پوستان در داخل و خارج از زندان بود.
بنابراین تعجب آور نیست که تحت سیاست های نئولیبرالی دوران رئیس جمهور ایالات متحده ویلیام کلینتون (۱۹۹۴-۲۰۰۱) بیش از هر سیستم قضایی دیگر در جهان سلول های زندانی با جوانان سیاه پوست و لاتین تبار ساخته و پر شد.
امروز، پس از بزرگترین اعتراضات حقوق مدنی در تاریخ – اقدامات جهانی پس از قتل جورج فلوید – قانونی که به نام او «قانون عدالت در پلیس راه جورج فلوید» نامگذاری شده است، مانند خود فلوید مرده است. زیرا کنگره بار دیگر با تب فاشیستی هجوم آورد که در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ برای همه قابل توجه بود (طوفان در کنگره ایالات متحده؛ یونگه ولت).
و این تب همچنان ادامه دارد، زیرا سنای ایالات متحده در حال حاضر نه مایل است و نه قادر به امضای قانون حقوق مدنی است که به دلیل محاصره جمهوری خواهان به نفع دونالد ترامپ نیست.
اما زمانی که مبارزه سیاهپوستان برای آزادی از روی میز برداشته شود، سرکوب دولتی دوباره آغاز خواهد شد.
بنابراین دادگاه بین‌المللی باید از فرصت‌های خود استفاده کند تا مسیر تاریخ را علیه ستم دولتی تغییر دهد و ندای آزادی برای همه سیاه‌پوستان، لغو زندان‌ها و پایان دادن به حبس‌های دسته‌جمعی را بلندتر کند.
ترجمه: یورگن هایزر

نگاه کنید به:

آمریکا در مورد جنایت علیه بشریت مجرم شناخته شد 

«دادگاه باید واکنش نشان دهد»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: