پرش به محتوا

فاشیست های مسلح در مرز لهستان و آلمان به قصد ممانعت از ورود پناهجویان رژه می‌روند.

در حالی که تمامی تبلیغات رسانه‌های گروهی آلمان بر این نکته متمرکز است که حکومت بلاروس با ارسال پناهجویان به لهستان سعی می کند که اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار دهند این نکته بسیار مهم که تحریم‌های اتحادیه اروپا باعث ایجاد چنین وضعی شده است و مقاومت کشورهای اتحادیه اروپا در پذیرفتن پناهجویانی (بر خلاف قوانین اساسی کشور های اتحادیه اروپا) که به قصد ورود به این به کشورهای این اتحادیه از مرز بلاروس به لهستان عبور می کنند از دیده ها پنهان می ماند.
دولت و رسانه های عمومی آلمانی بیشتر علاقه دارند که از این موضوع برای حمله به دولت بلاروس استفاده کند این در حالی است که دولت بلاروس تنها کاری که میکند این است که به پناهندگان اجازه می دهد برای ورود به اتحادیه اروپا از مرزهای این کشور استفاده کرده و به لهستان وارد شود، این رفتار دولت بلاروس کاملاً قانونی و حتی انسانی است چرا که پناهجویان قصد ماندن در بلاروس را نداشته و خواهان اقامت در اتحادیه اروپا هستند و برخلاف تبلیغاتی که صورت می گیرد رفتار دولت بلاروس رفتاری در محدوده قوانین بین المللی تصویب شده در سازمان ملل می باشد در ضمن بلاروس برخلاف ترکیه هیچ توافق‌نامه ای با اتحادیه اروپا امضا نکرده که در برابر دریافت یورو مانع پرور پناهجویان به ای کشورها شود، این اتحادیه اروپاست که بر خلاف قوانین پناهندگان سازمان ملل مانع ورود پناهندگان به این کشورها شده و آنان را دوباره به جنگل‌های بلاروس باز می‌گرداند. اتحادیه اروپا در کمال وقاحت انتظار دارد که بلاروس پناهجویان را در محدوده کشورش نگه‌داری کند در حالیکه این اتحادیه با تمام امکاناتش بلاروس را تحریم کرده و برای براندازی و کودتا در این کشور از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند.
به گزارش راشاتودی، پلیس ایالت شرقی براندنبورگ آلمان در مرز لهستان در نزدیکی شهر مرزی گوبن در اقدامی ، بیش از ۵۰ نفر از نئو‌نازی‌ها و فاشیست‌های آلمانی را بازداشت کرد که برخی از آنها مسلح بودند و می خواستند از ورود پناهجویانی که با مشقت بسیار خود را از طریق لعستان به آلمان رسانده‌اند جلوگیری کنند.
به گفته پلیس، در بازرسی از افراد دستگیر شده، اسپری فلفل، سرنیزه، قمه و باتوم کشف و ضبط شد.
افراد دستگیر شده بیشترشان از ایالت براندنبورگ، اما همچنین تعدادی نیز از ایالت زاکسن، مکلنبورگ-فرو پومرن ، باواریا (بایرن) و برلین آمده بودند.
فاشیست‌های ضد خارجی پس از دستگیری و بازجوئی مختصر تنها از منطقه اطراف مرز اخراج شدند.
پلیس همچنین اعلام کرد که برخی از افراد به فراخوان حزب راست افراطی «راه سوم» مبنی بر «پیاده روی مرزها» عمل کرده این حزب فاشیستی آلمانی از مردم منطقه خواسته بود که به مناطق مرزی مراجعه کرده و حتی به زور هم که شده است مانع ورود پناهجویان بشوند.
مراسم اعتراض به ورود پناهجویان در مرکز شهر کوبن بدون ایجاد درگیری به پایان رسید
هورست زهوفر، وزیر کشور فدرال، پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل مهاجرت های غیرقانونی می خواهد کنترل های مرزی را در مرز سبز با لهستان افزایش دهد.
همان‌طوری که روز یکشنبه روزنامه جنجالی بیلد منتشر کرد وزیر کشور آلمان ۸۰۰ تیم حمایتی برای ممانعت از ورود پناهجویان از مرزهای شرقی آلمان را به این منطقه ارسال کرده است.
وزیر کشور آلمان گفت: «در صورت لزوم برای جلوگیری از ورود پناهجویان آماده است تعداد بیشتری از نیروهای امنیتی را به این منطقه ارسال کنند.
از ماه اوت، تعداد مهاجرانی که از طریق بلاروس و لهستان وارد آلمان می شوند، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
زهوفر همچنین تصریح کرد که در صورت لزوم می توان کنترل مرزی لهستان را هم در آن کشور در دست کرفت:

«هفته گذشته ما تمدید کنترل مرزی بین آلمان و اتریش را اجرا کردیم به این ترتیب تا شش ماه دیگر نیز بر اساس اجازه بروکسل می توانیم مرزهای اتریش و آلمان را مانند سابق کنترل کرده و ورود و خروج افراد را تحت نظر داشته باشیم این وضعیت را هم می‌توانیم در مرز شرقی آلمان با لهستان به مورد اجرا درآوریم».
به گفته وزیر کشور آلمان این تصمیم‌گیری به دولت بعدی یعنی دولت احتمالی سوسیال دموکراتها منتقل خواهد شد بر اساس قانون شنگن کنترل مرزی در بین کشورهای عضو این پیمان وجود ندارد اما در موارد استثنایی می‌توان این کنترل را به اجرا درآورد

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: