پرش به محتوا

اسنودن در مورد آسانژ: آنچه ما اینجا شاهدش هستیم قتل است


ایالات متحده در حال آماده شدن برای به چالش کشیدن تصمیم بریتانیا برای عدم استرداد جولیان آسانژ است. در همین حال، ادوارد اسنودن، افشاگر NSA، در دادگاه بلمارش هشداری به جهان صادر کرد: ‹اگر می‌خواهیم جهان را آزاد کنیم، باید آسانژ را آزاد کنیم.›
گروهی از دانشگاهیان، سیاستمداران، روزنامه نگاران و وکلا که پیش از جلسه استرداد وی گرد هم آمده بودند، گفتند جولیان آسانژ موسس و سردبیر ویکی لیکس یک زندانی سیاسی است و محاکمه علیه او جنایت علیه روزنامه نگاری است. ادوارد اسنودن، افشاگر آژانس امنیت ملی، که روز جمعه به این لینک ویدیویی متصل بود، در برابر «تریبونال بلمارش» در لندن گفت:
‹آنچه ما اینجا شاهدش هستیم قتل است.›

وی افزود: ‹به هر پدیده‌ای که نگاه می‌کنیم از افغانستان گرفته تا وضعیت اقتصادی ، از بیماری همه گیر گرفته تا کنترل همگانی انسان‌ها ، وضعیت غیر قابل تصور شده است.› تا دهان باز میکنی چیزی بیان کنی، تو را در دسته بندی آسانژ قرار می دهند، یک «جنایتکار سیاسی» که متهم است در زندگی دست به یک «انتخاب اشتباه» زده است.
اسنودن می‌پرسد: «اگر ما از آنها دفاع نکنیم، آیا اصلا حقی داریم؟» آیا می توان ادعا کرد وقتی که حتی از فرصت ابراز وجود و درک حقایق دنیای خود محروم شده ایم، آزاد هستیم؟
اسنودن استدلال کرد: هر کس حقیقت را دوست دارد از نظر دولتت‌های جنایتکار از دید آنها در رده آسانژ قرار و در سرنوشت او سهیم خواهد بود و تنها تفاوت در درجه بندی از سوی ادولت‌های جنایتکار است. او ادامه سخنانش تأکید کرد:
اگر می‌خواهیم جهان را آزاد کنیم، باید آسانژ را هم آزاد کنیم.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: