پرش به محتوا

مساله آزمایشگاه بیولوژیک ارتش آمریکا به کجا رسید؟ جهان به یک پاسخ واقعی نیاز دارد

«آزمایشگاه های بیولوژیکی نظامی آمریکا را ببندید! این تهدید زندگی است.» از دو سال گذشته چنین مخالفت هایی در کشورها و مناطقی که در آن جا آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا ایجاد شده، افزایش یافته است. حقایق زیادی نشان می دهد که در پس بسیاری از آزمایشگاه های بیولوژیکی سایه وزارت دفاع آمریکا دیده می شود.

مساله آزمایشگاه بیولوژیک ارتش آمریکا به کجا رسید؟ جهان به یک پاسخ واقعی نیاز دارد_fororder_4068-82646be1f4c9964609666081e58eff78

برای مثال در قزاقستان 6 مرکز بیولوژیکی وجود دارد که توسط ارتش آمریکا تامین مالی می شود. براساس مقاله «آزمایشگاه بیولوژیک آمریکا در قزاقستان» در وب سایت » تحلیل سیاسی و نظامی» روسیه، با کمک مالی آمریکا، آزمایشگاه آلماتی پروژه KZ-33 را در سال 2017 اجرا کرد. پژوهشگران 200 نمونه مدفوع خفاش در 3 غار در ایالت ترکستان قزاقستان را جمع آوری کردند و 12 نوع کروناویروس در آن یافتند. بسیاری از مردم قزاقستان معتقدند که منشاء شیوع ویروس کرونا پروژه KZ-33 است که پیمانکار پنتاگون در آن شرکت داشته است. رسانه های روسی گزارش دادند که در سال های اخیر، شیوع چند بیماری همه گیر غیرطبیعی در قزاقستان تقریبا با تحقیقات آزمایشگاه بیولوژیکی آمریکا درمورد یک عامل بیماری زا همزمان بود.

نخستین کسی که با ایجاد آزمایشگاه خارجی در قزاقستان مخالفت کرد، امیربک توگوسوف معاون وزیر دفاع پیشین قزاقستان بود که در تابستان سال 2020 مدارک لازم درباره آزمایش ویروس های کشنده توسط ارتش آمریکا را در اختیار روسیه قرار داد. وی در آن زمان گفت: «ما مانند میمون های آزمایشی هستیم. سرزمین ما به محل آزمایش طبیعی پنتاگون برای آزمایش ویروس جدید تبدیل شده است.» اما بلافاصله پس از آن، توگوسف «ناگهان مرد». چرا شخصیت های کلیدی که با اسرار آمریکا ارتباط دارند، به طور غیر طبیعی می میرند؟ آیا همه این ها خیلی اتفاقی است؟

در حال حاضر آمریکا بیش از 200 آزمایشگاه بیولوژیک در سراسر جهان تاسیس کرده است. هدف از ساخت این همه آزمایشگاه بیولوژیک در خارج از کشور چیست؟ سازمان های اطلاعاتی روسیه مظنون هستند که هدف از این آزمایشگاه ها «جنگ بیولوژیکی و جنگ میکروبی» باشد. نیکولای پاتروشف دبیر سرویس امنیت فدرال روسیه خاطرنشان کرد: «علایم روشنی نشان می دهد که آمریکا قصد دارد از عوامل بیماری زای خطرناک برای اهداف نظامی و سیاسی استفاده کند.»

با افشای صحنه های مبهم متعدد از آزمایشگاه بیولوژیکی فورت دتریک، آزمایشگاه باریک دانشگاه کارولینای شمالی و آزمایشگاه های بیولوژیکی ارتش آمریکا در خارج از کشور، مخالفت و انتقاد از «تحقیقات آزمایشگاهی ارتش آمریکا در زمینه ویروس» بیشتر شده است. مردم قزاقستان به شدت خواستار بسته شدن آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا هستند. 25 میلیون کاربر چینی با امضای مشترک خواستار تحقیق کامل در مورد آزمایشگاه بیولوژیک فورت دتریک شدند. 47 حزب سیاسی در ده ها کشور با امضای مشترک، به اتفاق از آمریکا خواستند تا آزمایشگاه های بیولوژیکی را در سراسر جهان تعطیل کند.

در مواجهه با تردیدهای مردم سراسر جهان نسبت به آزمایشگاه های بیولوژیکی ارتش آمریکا، دولت آمریکا دیگر نباید وانمود به کر و لال بودن کند و باید پاسخگو باشد. این موضوعیست که به زندگی و سلامت همه بشریت مربوط می شود و جهان حق دارد حقیقت را بداند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: