پرش به محتوا

درخواست روزنامه ارتش چین؛ جنگ مردمی چینی ها علیه جاسوسان سیا

پس از آن که سازمان سیای آمریکا هفته گذشته از تشکیل واحد ویژه جدید برای جاسوسی علیه چین خبر داد، روزنامه نیرو‌های مسلح چین خواستار «جنگ مردمی» علیه عملیات گسترده سیا در پرجمعیت‌ترین کشور جهان شد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه هنگ کنگی «ساوت چاینا مورنینگ پست» نوشت اظهارات منتشر شده در این روزنامه متعلق به حساب کاربری ارتش آزادیبخش خلق چین در رسانه‌های اجتماعی، پاسخی است به تشکیل واحدی جدیدی که توسط سازمان سیا علیه پکن راه اندازی شده است. سیا اخیراً از تشکیل واحد جدیدی برای جاسوسی از چین خبر داد و ویلیام برنز رئیس این سازمان، پکن را بزرگترین تهدید ژئوپلیتیکی برای واشنگتن در قرن حاضر خواند. خبر‌های مربوط به تشکیل مرکز جدید مأموریت چین در سازمان سیا اخیراً منتشر شد و اظهارات ویلیام برنز در این خصوص بازتابی گسترده در چین داشت. لئون پانتا رئیس سابق سیا و وزیر دفاع در دولت اوباما نیز از تشکیل و راه اندازی چنین واحدی استقبال کرد.
ویدئویی که روز‌های اخیر به طور گسترده در رسانه‌های چین منتشر شده است حاکی از آن است که سازمان سیا در حال به کارگیری عواملی است که زبان چینی از جمله ماندارین، کانتونی، هاکا و شانگ‌هایی را به شکل سلیس تکلم می‌کنند.
لی یوچنگ معاون وزیر امور خارجه چین هفته گذشته در گفتگو با شبکه خبری بین المللی چینی CGTN درباره تعهد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مبنی بر این که واشنگتن به دنبال جنگ سرد با پکن نیست، ابراز تردید کرد.

هشدار چین به ناوهای آمریکا و کانادا در تنگه تایوان: برای دفع هر تهدیدی آماده‌‌ایمهشدار چین به ناوهای آمریکا و کانادا در تنگه تایوان: برای دفع هر تهدیدی آماده‌‌ایم

۲۶ مهر ۱۴۰۰ – ۱۰:۲۷ اخبار بین الملل اخبار آسیااقیانوسیه 

تردد ناوهای آمریکا و کانادا در تنگه تایوان باعث ناراحتی چین شده و پکن به این دو کشور هشدار داده که ارتش چین آماده دفع هرگونه تهدیدی در این منطقه است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ارتش چین روز یکشنبه آمریکا و کانادا را به اعزام ناوهای جنگی خود به تنگه تایوان در هفته گذشته متهم کرد و گفت که این کار باعث به خطر افتادن صلح و ثبات در منطقه می‌شود.

در ماه های اخیر تنش میان چین و آمریکا بر سر تایوان بالا گرفته است. پکن با تاکید بر روی این مسئله که تایوان بخشی از خاک چین به شمار می رود چندین مرتبه هواپیماهای خود را وارد حریم هوایی تایوان کرده است.

طی دوره چهار روز پس از ابتدای اکتبر تنش میان تایوان و چین به شدت بالا گرفت و رسانه‌ای شد.

ارتش آمریکا اعلام کرد که ناوشکن یو اس اس دووی در کنار ناوچه اچ ام سی اس وینیپگ روز پنجشنبه گذشته در آبهای تایوان مشغول تردد بوده است.

ارتش آمریکا در توجیه این اقدام اعلام کرد: تردد ناوهای دووی و وینیپگ در تنگه تایوان بیانگر تعهد آمریکا به متحدان و شرکایش برای داشتن منطقه آزاد ایندوپاسیفیک است.

از سوی دیگر ارتش چین نیز با بیان اینکه نظامیان این کشور تردد کشتی ها را به دقت زیر نظر دارند گفت: آمریکا و کانادا با انجام چنین اقدامات تحریک آمیزی باعث به خطر افتادن صلح و ثبات در تنگه تایوان می شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: تایوان بخشی از خاک چین است. نیروهای ما همواره در حالت آماده باش کامل بوده و آماده دفع هرگونه تهدیدی هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: