پرش به محتوا

اسرائیل زندانی را که خود آزاد کرده بود بعد از آزادی ترور کرد.

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، «مدحت صالح» زندانی سوری آزاد شده (از بند رژیم اسرائیل) در تیراندازی نظامیان اشغالگر اسرائیلی به قتل رسید. نظامیان اسرائیلی، مدحت صالح را در منطقه «عین التینه» در مقابل روستای مجدل شمس در جولان اشغالی سوریه ترور کردند.

فرج صقر عضو دفتر اجرایی استان «قنیطره» سوریه در گفتگو با شبکه المیادین در این باره گفت: عملیات ترور از سوی دشمن اسرائیلی به صورت تیراندازی مستقیم به سمت «مدحت صالح» انجام گرفت.

وی افزود: منزل «صالح» در منطقه عین التینه در مقابل روستای اشغالی مجدل شمس در مسافتی کمتر از صد متری سیم خاردار قرار داشت، از این رو تیراندازی به صورت مستقیم انجام گرفت که منجر به مرگ فوری او شد.

مجری المیادین پرسید: آیا مدحت صالح، جلوی خانه خود هدف قرار گرفت؟
صقر در پاسخ گفت: بله دقیقا در مقابل خانه خود هدف قرار گرفت.

مجری المیادین پرسید: اوضاع بعد از عملیات ترور در منطقه عین التینه چگونه است؟
صقر گفت: در واقع این یازدهمین عملیات تروری است که قهرمانان سوری را به صورت مستقیم هدف قرار می‌دهد، و هم اکنون این اسیر آزاد شده را هدف قرار داد.

عضو دفتر اجرایی استان قنیطره سوریه خاطرنشان کرد: این اسیر سوری آزاد شده به مدت ۱۲ سال در زندان‌های اشغالگران زندانی بود که طی یک عملیات تبادل اسرا به سرزمین مادری خود بازگشت.

وی اظهار داشت: «صالح» به امور سیاسی مشغول بود و به مدت دو دوره عضویت در مجلس نمایندگان ملت را در کارنامه خود داشت. وی نماینده دفتر اهالی جولان بود و در دمشق سکونت داشت و در منطقه عین التینه نیز منزلی داشت.

صقر افزود: اما در رابطه با اوضاع عین التینه باید گفت که این حادثه هیچ کس از شهروندان و اهالی را از ادامه راهی که همه ما در پیش گرفته ایم، باز نمی‌دارد. راهی که همه در پیش گرفته ایم راه تلاش و اعتقاد به این است که جولان اشغالی بدون شک دیر یا زود آزاد خواهد شد.

عضو دفتر اجرایی استان قنیطره سوریه در ادامه گفتگو با المیادین درخصوص قهرمانان ترور شده سوری گفت: می‌دانیم که راه فداکاری طولانی است و این قهرمانان شهید هستند و به خواست خداوند راه مقاومت و پایداری به آزادی (جولان اشغالی) منجر خواهد شد.


خبرگزاری سانا، نخست وزیری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز مدحت الصالح به دست دشمن اسرائیلی به شهادت می‌رسد، اما این اقدامات تروریستی فقط عزم و اراده مردم سوریه را برای ادامه مقاومت در برابر اشغالگری و آزادی جولان به عنوان بخش اشغال شده سوریه مستحکم تر می‌کند.

نخست وزیری سوریه در بیانیه خود ضمن محکومیت این اقدام جنایتکارانه تاکید کرد، عجیب نیست که اشغالگران جنایتکار، اقدام به ترور آزادگان و مبارزانی از سوریه و امت عربی ‌کنند.

در پایان این بیانیه هم مراتب تسلیت و همدردی این نخست وزیری با مردم سوریه و خانواده آن شهید ابراز شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: