پرش به محتوا

پکن: تایوان استانی از چین است

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری گفت: تایوان به عنوان استان چین، اصلا واجد شرایط برای عضویت در سازمان ملل نیست.

”ژائو لیجیان“ در مورد برخی سیاستمداران در تایوان که به طور عمد قطعنامه شماره ۲۷۵۸ سازمان ملل متحد را تحریف کرده اند، بیان کرد و مدعی شد که این قطعنامه نماینده تایوان را تعیین نکرده است، حتی به ما اشاره نکرده است.
در اکتبر ۱۹۷۱ بیست و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه شماره ۲۷۵۸ را تصویب کرد که به زبان روشن و قطعی اعلام کرد: مجمع عمومی سازمان ملل به رسمیت می‌شناسد که نماینده دولت جمهوری خلق چین تنها نماینده قانونی است چین در سازمان ملل متحد و جمهوری خلق چین یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است و تصمیم می‌گیرد همه حقوق جمهوری خلق چین را احیا کند و نمایندگان دولت آن را به عنوان تنها نمایندگان قانونی چین در سازمان ملل متحد و بلافاصله نمایندگان چیانگ کای شک را از صندلی‌های سازمان ملل متحد و همه نهاد‌های وابسته به آن که به طور غیرقانونی اشغال کرده اند، دفع کند.
ژائو گفت اظهارات این سیاستمداران تایوانی بی دلیل و بی اساس است. تنها یک چین در جهان وجود دارد. تایوان بخشی جدایی ناپذیر از قلمرو چین است. دولت جمهوری خلق چین تنها دولت قانونی است که نماینده کل چین است. این‌ها حقایق اساسی هستند که توسط جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده است. پایبندی به اصل یک چین تغییر نخواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین می‌گوید سازمان ملل متحد یک سازمان بین دولتی است که از کشور‌های مستقل تشکیل شده است.
ژائو گفت: قطعنامه شماره ۲۷۵۸ مساله نمایندگی چین در سازمان ملل متحد را از نظر سیاسی، قانونی و رویه‌ای به طور کامل حل کرده است. همه آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد و دبیرخانه سازمان ملل متحد باید از اصل یک چین و قطعنامه در امور مربوط به تایوان پیروی کنند. تایوان به عنوان یک استان چین به هیچ وجه واجد شرایط برای پیوستن به سازمان ملل متحد نیست. این عمل در طول این سال‌ها کاملاً نشان داده است که هم سازمان ملل متحد و هم تعداد زیادی از کشور‌های عضو به رسمیت شناخته اند که تنها یک چین در جهان وجود دارد و تایوان بخشی جدایی ناپذیر از قلمرو چین است و به اعمال حاکمیت چین بر تایوان کاملاً احترام می‌گذارد.
ژائو لیجیان خاطرنشان کرد: قطعنامه شماره ۲۷۵۸ سازمان ملل متحد یک واقعیت حقوقی شناخته شده بین المللی است که توسط مقامات تایوان یا هر شخص دیگری نمی‌تواند خودسرانه انکار یا تحریف کند. هرگونه» استقلال تایوان «راه به جایی نمی‌برد این یک چالش جدی است تحریک به اصل یک چین، نقض آشکار قطعنامه شماره ۲۷۵۸ سازمان ملل متحد «استقلال تایوان» برای چند نفر در تایوان برای تبلیغ این موضوع، که ما قاطعانه با آن مخالف هستیم.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: