پرش به محتوا

حفظ یکپارچگی چین وظیفه‌ای است که قطعا انجام می‌شود

رئیس جمهور چین در یکصد و دهمین سالگرد انقلاب این کشور به سخنرانی پرداخت ودرخصوص دستاوردهای حزب کمونیست این کشور توضیحاتی ارائه کرد.

رییس جمهور چین گفت: در وجود ملت چین هیچ ژنی برای حمله و استیلاجویی بر دیگران وجود ندارد. مردم چین نه تنها امیدوار به پیشرفت خوب خود هستند بلکه امیدوارند مردم همه کشورها بتوانند زندگی شاد و آرام داشته باشند. چین علاوه بر تلاش برای ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک و تکمیل نظام مدیریت جهان، ارزش‌های مشترک انسانی مانند صلح، توسعه، عدالت، دموکراسی و آزادی را ترویج می‌کند. چین همچنین با تقویت همبستگی با مردم  دیگر کشورهای جهان، برای مقابله مشترک با سلطه‌جویی و قدرت‌طلبی سیاسی تلاش خواهد کرد و  برقرارکننده صلح در جهان، مشارکت‌کننده در توسعه جهانی و مدافع نظم بین‌المللی خواهد بود.

شی جین پینگ گفت: علت به وجود آمدن مسئله تایوان ضعف و آشفتگی است و مطمئناً با رستاخیز ملت چین حل خواهد شد. وظیفه تاریخی حفظ یکپارچگی و اتحاد کامل چین باید انجام شود و قطعاً نیز انجام خواهد شد!

شی جین پینگ خاطرنشان کرد که «تجزیه طلبی تایوان» بزرگترین مانع برای اتحاد چین و یک خطر پنهان جدی برای رستاخیز ملت است. کسانی که تاریخ خود را فراموش می‌کنند، به میهن خود خیانت می‌کنند و می‌خواهند کشور را تجزیه کنند، از سوی مردم طرد خواهند شد و تاریخ آنها را محاکمه خواهد کرد! مسئله تایوان منحصراً از امور داخلی چین است و هیچگونه دخالت بیگانگان در آن مجاز نیست.


به گزارش خبرگزاری شینهوا، «شی جینپینگ» رئیس جمهور چین گفت که مسئله تایوان ناشی از ضعف و هرج و مرج ملت چین است و در صورت تحقق جوانسازی ملی حل خواهد شد.

شی در این باره گفت: این امر با روند کلی تاریخ چین تعیین می‌شود، اما مهمتر از آن، این مسئله اراده مشترک همه مردم چین است.

وی یادآور شد اتحاد ملی از طریق مسالمت آمیز به بهترین نحو منافع همه ملت چین را شامل می‌شود، از جمله هموطنان در تایوان.

هموطنان در هر دو طرف تنگه تایوان باید در سمت راست تاریخ بایستند و دست به دست هم دهند تا به اتحاد کامل و احیای ملت چین برسند.

وی گفت کسانی که میراث خود را فراموش کنند، به سرزمین مادری خود خیانت کنند و به دنبال تجزیه کشور باشند، پایان خوبی نخواهند داشت. شی در ادامه افزود که مردم آنها را تحقیر و تاریخ آنها را محکوم خواهد کرد.

شی در ادامه گفت که مساله تایوان صرفاً یک مسأله داخلی برای چین است و هیچ دخالت خارجی در آن پذیرفته نیست.

وی همچنین تاکید کرد: اتحاد کامل کشور ما محقق خواهد شد و می‌تواند محقق شود.

پکن بر اساس سیاست چین واحد، جزیره تایوان را بخشی از قلمروی خود می‌داند و توسل به نیروی نظامی برای اتحاد چین و تایوان را رد نکرده است.

این در حالی است که آمریکا و متحدان غربی اش بر اساس سیاست «ایندوپاسیفیک» برای به چالش کشیدن قدرت چین، در حال فتنه انگیزی در این منطقه گسترده از دنیا هستند.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: