پرش به محتوا

ناپدید شدن ۷۰ پناهجو در شرق دریای مدیترانه

سازمان غیردولتی ”زنگ هشدار“ روز شنبه گزارش داد حدود هفتاد پناهجو که چهار روز پیش از غرب لیبی حرکت کرده بودند و قصد داشتند از طریق شرق مدیترانه به اروپا بروند، ناپدید شده اند.
این سازمان غیردولتی داوطلب که یک خط تلفن اضطراری مخصوص پناهجویان بحران زده را مدیریت می‌کند، در توییتر اعلام کرد این هفتاد پناهنده که از منطقه خمس در غرب لیبی حرکت کرده بودند چندین بار با شماره تلفن کمک اضطراری تماس گرفتند.
این سازمان غیردولتی افزود هنگامی که ارتباط ما با پناهجویان قطع شد، آن‌ها در منطقه جستجوی کشور مالت در ۲۰ کیلومتری آب‌های سرزمینی ایتالیا بودند با این حال هیچ گزارشی از نجات آن‌ها منتشر نشده است.
سازمان غیردولتی ”زنگ هشدار“ تاکید کرد چگونه ممکن است ۷۰ نفر در دریا در چند کیلومتری ساحل ناپدید شوند؟ چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده است؟ چرا مقامات مالت و ایتالیا ابتدا از نجات آن‌ها و سپس ارائه اطلاعات در مورد سرنوشت آن‌ها خود داری کردند؟
لیبی یک گذرگاه مهم برای هزاران پناهجو است که هر ساله تلاش می‌کنند از طریق سواحل ایتالیا به اروپا برسند. از سواحل لیبی تا ایتالیا فقط ۳۰۰ کیلومتر است.
ده‌ها هزار مهاجر عمدتا از کشور‌های زیرصحرای آفریقا هر ساله در جستجوی شرایط بهتر زندگی در اروپا تلاش می‌کنند از راه‌های غیرقانونی خود را به این قاره برسانند، اما حتی اگر در این مسیر جان خود را از دست ندهند خیلی وقت‌ها گرفتار قاچاقچیان می‌شوند.
بر اساس ارزیابی سازمان بین المللی پناهندگان که اوایل سپتامبر منتشر شد، دستکم ۱، ۳۶۹ نفر از ابتدای سال ۲۰۲۱ در تلاش برای رسیدن به اروپا در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: