پرش به محتوا

پسکوف: ادعاهای انتقال گاز روسیه به اروپا سیاسی کاری استسخنگوی رسمی ریاست جمهوری روسیه تأکید کرد همه ادعا‌های مطرح شده علیه کشورش در خصوص مسئله انتقال گاز از طریق اوکراین سیاسی کاری است.


به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، دمیتری پسکوف به خبرنگاران گفت روسیه به همه تعهداتش در قرارداد‌های گازی امضا شده با اروپا عمل می‌کند و بیشتر شکایت‌های ارائه شده علیه مسکو در خصوص تأمین گاز، سیاسی کاری است.

روسیه بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی اروپا است، اما این کشور همچنین در داخل بزرگترین مصرف کننده گاز است و این امر با توجه به در راه بودن زمستان سخت چالش‌هایی را برای این کشور ایجاد کرده است.

نزدیک به بیست روز قبل آخرین بخش خط لوله انتقال گاز روسیه به‌آلمان به‌نام نورد‌استریم‌۲ به‌سرانجام رسید و حالا فقط چراغ سبز آلمان باقی‌مانده تا گاز در این خط لوله زیردریایی ۱۲۰۰ کیلومتری که ۱۱ میلیارد دلار هزینه برداشته، جریان یابد. روسیه انتظار دارد انتقال گاز از خط لوله جدید تا پیش از پایان سال میلادی اجرایی شود و میزان صادراتش به‌آلمان ۵۵ میلیارد متر‌مکعب در سال افزایش پیدا کند که به‌معنای رشد ۱۰۰ درصدی آن است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: