پرش به محتوا

سیاست مشابه بایدن و ترامپ در قبال کوبا مایه شرمساری استخبرگزاری پرنسا لاتینا کشور کوبا در تحلیلی از زبان برایان بکر، فعال آمریکایی نوشته است: مایه شرمساری است که رئیس‌جمهور کشورش، جو بایدن، تا به امروز همان سیاست ارتجاعی سلف خود، دونالد ترامپ جمهوری‌خواه، را در قبال کوبا ادامه می‌دهد.

وی ادامه می‌دهد: در دولت باراک اوبامای دموکرات که بایدن معاون او بود، سیاستی برای گشایش دیپلماتیک بین دو کشور آغاز شد، اما توسط ترامپ لغو گردید.

این فعال آمریکایی می‌افزاید: ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری خود (۲۰۲۱-۲۰۱۷) ۲۴۳ اقدام علیه کوبا اعمال کرد که عبارتند از نوعی تحریم جمعی که برای محرومیت مردم کوبا از غذا، دارو و آنچه برای زندگی در جوامع مدرن لازم است.

وی ادامه می‌دهد: تاکتیک مجازات جمعی علیه یک ملت از روش نازی‌ها در جنگ جهانی دوم (۱۹۳۹-۱۹۴۵) الهام گرفته شده و در دادگاه بین‌المللی نورنبرگ (۱۹۴۵-۱۹۴۶) به‌عنوان جنایت علیه بشریت محکوم شد.

بکر می‌افزاید: همه دنیا به‌استثنای ایالات متحده و رژیم صهیونیستی، تأکید دارند که محاصره کوبا فوراً پایان یابد و مردم کوبا باید اجازه داشته باشند در اقتصاد جهانی مشارکت کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: