پرش به محتوا

۵۸ جنگنده خارجی در طول یک هفته حریم هوائی روسیه را تهدید کرده‌اند

 به گزارش اخبرگزاری «اینترفکس»، روزنامه «کراسنایا ازوزدا» (نشریه داخلی وزارت دفاع روسیه) امروز، جمعه گزارش این وزارتخانه را منتشر کرد، مبتنی بر اینکه ایستگاه‌های رادار روسی تنها طی یک هفته گذشته حضور 58 هواپیمای کشورهای خارجی در نزدیکی حریم هوایی روسیه را ثبت کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، طی هفته گذشته رادارهای روسی 48 هواپیمای شناسایی و 10 هواپیمای بدون خلبان شناسایی متعلق به کشورهای خارجی را در حوالی مرزهای ملی این کشور شناسایی کرده و مسیر پرواز آنها را زیر نظر گرفتند.

این گزارش با اشاره به این مسئله که در هیچیک از موارد حریم هوایی روسیه نقض نگردیده است، یادآور شد که نیروهای هوا-فضای روسیه مجبور شدند 4 بار جنگنده‌های پدافند هوایی را به منظور همراهی و اطمینان از عدم نقض مرزهای ملی این کشور اعزام کنند.

روز سه‌شنبه مرکز ملی مدیریت دفاعی روسیه اعلام کرد که نیروهای آماده به خدمت پدافند هوایی ناحیه نظامی جنوبی این کشور یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکایی را در آسمان دریای سیاه کشف کرده و یک جنگنده سوخو-27 برای دور کردن آن از حریم هوایی روسیه به هوا برخاست.

شنبه گذشته نیز 3 فروند جنگنده سوخو-35 از واحد پدافند هوایی ناحیه نظامی شرقی روسیه مجبور به پرواز شدند تا یک هواپیمای بمب‌افکن راهبردی آمریکایی که در آسمان اقیانوس آرام در حال نزدیک شدن به سواحل روسیه بود را از مرزهای این کشور دور سازنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: