پرش به محتوا

قطعی برق در ونزوئلا ناشی از حمله تروریستی است

کاراکاس: قطعی برق در ونزوئلا ناشی از حمله تروریستی است


 به دنبال انفجار روز یکشنبه (دیروز) در ایستگاه توزیع برق ایالت «آراگوآ» ونزوئلا برق چند ایالت این کشور قطع شد.

«نستور رِوِرول» وزیر کشور و فرمانده گارد ملی ونزوئلا در واکنش به انفجار در ایستگاه توزیع برق در ایالت آراگوآ اعلام کرد، شبکه ملی برق ونزوئلا مورد حمله قرار گرفت؛ حمله‌ای که بخشی از یک «طرح خرابکارانه» بزرگ‌تر بوده است.

بنا بر گزارش «اسپوتنیک»، رِوِرول به شبکه تلویزیونی دولتی ونزوئلا گفت: «ما می‌خواهیم در مورد این حمله جدید به سیستم ملی برق، در چارچوب این برنامه خرابکاری دائمی و بخشی از جنگ چند وجهی که ما دائماً دریافت کرده‌ایم، گزارش دهیم».

وزیر کشور ونزوئلا همچنین تاکید کرد که انفجار در ایستگاه توزیع برق ایالت آراگوآ ناشی از یک حمله تروریستی بود.

به گفته او، در نتیجه این حمله روز یکشنبه تعدادی از ایالت‌های ونزوئلا شامل زولیا، تاچیرا، نیووا اسپارتا، مریدا و فالکون با قطع برق مواجه شدند.

 نستور رِوِرول همچنین اعلام کرد که برق برخی از مناطق وصل شده و تلاش‌ها برای تعمیر و وصل شدن برق در دیگر مناطق ادامه داد.

به گفته وزیر کشور ونزوئلا، «جنگ الکتریکی» یکی از ابعاد مهم «جنگ چند وجهی» دشمنان ونزوئلا علیه این کشور است.

نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا اکتبر سال گذشته میلادی در توضیح حمله به پالایشگاه «آموآی» که سبب انفجاری بزرگ شده بود، اعلام کرد که این یک حمله تروریستی بود.

مادورو و دیگر مقام‌های دولت ونزوئلا طی سال‌های اخیر بارها آمریکا را مسبب اقدامات خرابکارانه علیه زیرساخت ونزوئلا و قطعی برق در این کشور خوانده‌اند.

آمریکا در سال ۲۰۱۹ طی اقدامی غیرقانونی «خوآن گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور مشروع» به رسمیت شناخت و روی کار آمدن جو بایدن دموکرات به جای دونالد ترامپ جمهوری‌خواه هم تغییری در موضع واشنگتن ایجاد نکرده است.

به موازات تداوم فشارهای سیاسی، اقتصادی و تهدید نظامی آمریکا علیه ونزوئلا و دولت نیکلاس مادورو، واشنگتن همچنان در حال تشدید تحریم‌ها علیه این کشور آمریکای لاتین است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: