پرش به محتوا

تقویت مناسبات پکن و مسکو به شکل پایدار

به رغم چالش‌های جهانی

تقویت مناسبات پکن و مسکو به شکل پایدار

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت با وجود عوامل بی ثبات کننده در اقتصاد جهان‏، همکاری چین و روسیه با هدف حفظ صلح و ثبات درجهان به شکل پایدار در حال گسترش است.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از پکن، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه اعلام کرد به رغم چالش‌های جهانی، شراکت جامع راهبردی چین و روسیه همچنان در حال تقویت شدن است.
ونبین در گفتگو با خبرنگاران خاطر نشان کرد: «اقتصاد جهان با مشکل مواجه است و بسیاری از عوامل بی ثبات کننده در سراسر جهان در حال پدید آمدن هستند. با این حال و به رغم این موضوع، همکاری چین و روسیه به شکل پایدار در حال گسترش است».
وی درباره اظهارات شی جینپینگ رئیس جمهوری چین در برابر شرکت کنندگان در نشست انجمن اقتصادی شرق که در ولادی وستوک برگزار شد، گفت: هدف از همکاری بین پکن و مسکو، حفظ صلح و ثبات در جهان است.
وانگ ونبین افزود: «ما بر این باور هستیم که شراکت جامع راهبردی میان چین و فدراسیون روسیه در مسائل منطقه و جهان تقویت خواهد شد».
پیشتر نیز رؤسای جمهور چین و روسیه بر ضرورت اتحاد دو کشور گفتگو کردند. «شی جین پینگ» و «ولادیمیر پوتین» بر تقویت مناسباتشان در عرصه‌های مختلف بخصوص در برابر آمریکا تاکید کردند.
رئیس جمهوری روسیه هم گفته بود روابط بین چین و روسیه «از استقلال بالایی برخوردار است» این اظهارات نشان می‌دهد روابط بین دو کشور باز هم تقویت خواهد شد در واقع برای طرفین مهم نیست که دولت‌های آمریکا از چه سیاست‌هایی برای مقابله با دیگران استفاده می‌کنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: